800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

16.10.2015

Odvahu je potřeba ocenit: Česká spořitelna vyhlašuje 2. ročník Ceny Floccus

Překonat bariéry, které lidem do cesty staví stáří, mentální postižení nebo závislost, chce odvahu. Tu již podruhé ocení Nadace České spořitelny prostřednictvím udělení  organizacím a jednotlivcům, kteří tyto znevýhodněné skupiny lidí podporují. Jedná se o stejné oblasti, ve kterých dlouhodobě působí i Nadace ČS a ve kterých sama za své aktivity získala řadu ocenění. K Ceně Floccus se váže i finanční odměna, 100 tisíc Kč pro organizaci a 50 tisíc Kč pro jednotlivce.

“Česko dlouhodobě nemá nouzi o tvůrčí ani obětavé lidi, o pozoruhodné projekty ani odvážné pokusy a tím ani o příklady dobré praxe. Má však vleklý a zničující problém se společenským nedoceněním těchto lidí a činů,“ říká MUDr. Zdeněk Kalvach, předseda poroty Ceny Floccus, první místopředseda výboru České gerontologické a geriatrické společnosti ČLS JEP, člen Rady vlády pro seniory a stárnutí populace a člen Výboru pro biomedicínu a lidská práva „Je nezbytné, aby plody všech těch úsilí vešly ve známost, aby se jim dostalo obecné podpory i připravené půdy, v níž by ze zavátých semínek vyrostly nové květy ušlechtilé nápodoby - jako když vítr rozfouká chmýří pampelišky,“ dodává Zdeněk Kalvach.

Symbolem Ceny Floccus jsou chomáče chmýří pampelišek (floccus znamená v latině chomáč), které jsou křehké, ale zároveň odolné a životaschopné. Přesně to jsou vlastnosti, které se pojí k aktivitám, jež podnikají organizace a jednotlivci na podporu osob na okraji společnosti. Nominovat neziskové organizace může kdokoli, a to do 8. listopadu zde [nové okno]. Nominovat jednotlivce může pouze organizace, a to do 8. listopadu zde [nové okno]. Hlasování veřejnosti proběhne od 7. ledna do 21. ledna 2016.

Více informací na www.nadacecs.cz/floccus [nové okno].

Nadace České spořitelny na konci ledna 2016 již po druhé udělí Cenu Floccus. Od 12. října do 8. listopadu 2015 je možné nominovat neziskové organizace a jednotlivce, kteří pomáhají lidem na okraji společnosti.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster