800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

05.10.2015

Erste Group vystupuje v roli poradce společnosti Infracapital při akvizici slovenské energetické společnosti GGE, a. s.

  • Exkluzivní transakce byla exkluzivně vyjednána a dohodnuta na bilaterální úrovni a k jejímu uzavření došlo 21. září 2015
  • V nadcházejícím období očekává Erste Group prodej dalších infrastrukturních aktiv v Rakousku a ve střední a východní Evropě

Při akvizici slovenské energetické skupiny GGE, a. s. („GGE“) působila Erste Group jako poradce v otázkách fúze, akvizice a zadlužení pro společnost Infracapital, infrastrukturní odnož společnosti Prudential. Podpora ze strany Erste Group umožnila společnosti Infracapital oslovit akcionáře GGE a uzavřít tuto bilaterální transakci na bázi exkluzivity.

Činnost GGE spočívá zejména v produkci a distribuci tepla a elektrické energie vyráběné ze zemního plynu v kombinovaných teplárnách a elektrárnách (KTE) po celém Slovensku s celkovou kapacitou 303 MW. Společnost má silné postavení na rozvinutém slovenském trhu s energií, funguje v rámci stabilního regulačního rámce a má v regionu značné možnosti dalšího růstu.

„Rozsáhlé odborné znalosti skupiny Erste Group v oblasti energetiky a infrastruktury a její silné zastoupení v Rakousku a v regionu střední a východní Evropy pro nás byly při uzavírání této transakce velkým přínosem. Jde o první investici společnosti Infracapital ve střední a východní Evropě a bude základem pro další konsolidaci naší pozice v regionu,“ uvedl Alberto Signori, zástupce společnosti Infracapital.

Díky důkladné znalosti regionu střední a východní Evropy a přístupu ke klíčovým osobám s rozhodovací pravomocí jsme schopni nabízet klientům na míru šité služby a vytvářet jim příležitosti k nákupu. Velmi nás těší, že jsme mohli být finančním poradcem společnosti Infracapital,“ uvedl Heimo Stauchner, vedoucí týmu Erste Group pro finanční sponzoring. „Do budoucna očekáváme v Rakousku a ve vybraných zemích střední a východní Evropy další infrastrukturní transakce se sponzorskou podporou. Tyto transakce budou uzavírány v reakci na nutnost zvýšit flexibilitu z hlediska účetní rozvahy a na existenci vysoce motivované základny investorů s levným kapitálem,“ dodal Heimo Stauchner.

Uzavřená dohoda podtrhuje vynikající výsledky Erste Group v energetických a infrastrukturních transakcích ve střední a východní Evropě. Erste Group již dříve plnila roli spoluporadce pro Borealis Infrastructure Partners a Allianz Capital Partners při nákupu českého provozovatele přenosové soustavy zemního plynu NET4GAS od společnosti RWE AG. Hodnota této akvizice činila 1,6 mld. EUR. Kromě toho Erste Group působila jako jeden z bookrunnerů při vstupu společnosti Romgaz na burzu.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Erste Group:

Erste Group, Press Department, 1010 Wien, Graben 21
Fax: +43 50100 - 19849
E-mail: carmen.staicu@erstegroup.com
 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 2.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,070 + 0,07%
USD 25,535 - -0,02%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster