800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

11.08.2015

Česká spořitelna 'hodila půl miliardy do větru'

Téměř půl miliardy korun půjčila Česká spořitelna na financování třetí největší větrné elektrárny v Česku - větrného parku v Horních Loděnicích. Spořitelna poskytla desetiletý úvěr v hodnotě 497,8 milionů korun fondu soukromého kapitálu EnerCap Power Fund, který se zaměřuje na financování projektů obnovitelných zdrojů a energetických úspor ve střední a východní Evropě.

"Financování obnovitelných zdrojů patří v České spořitelně mezi oblasti, na které se pravidelně zaměřujeme. Spolupráce s fondem EnerCap Power na refinancování jednoho z největších větrných parků v zemi je pro nás významná i z toho důvodu, že větrných parků v Česku není mnoho," uvedl šéf úseku financování České spořitelny František Havrda.

"Jsme rádi, že se nám podařilo získat refinancování pro větrný park Horní Loděnice právě nyní a využít historicky nízkých korunových úrokových sazeb. Byla to jedna z prvních akvizic našeho fondu EnerCap a ukázala se to být velmi dobrá investice," uvedl Shane Woodroffe, partner EnerCap Capital Partners.

Větrný park Horní Loděnice - Lipina v Olomouckém kraji má celkem devět větrných elektráren typu Vestas V 90-2MW. Předpokládaná roční výroba celého parku je na úrovni cca 43 GWh elektrické energie, což je rovno spotřebě 12 300 českých domácností. Při předpokládané životnosti 25 let je to celkem 1 075 000 MWh elektřiny. 

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Klára Pačesová
Tisková mluvčí


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster