800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

27.07.2015

Erste Group a Global Payments zakládají společně s CaixaBank ve střední Evropě společný podnik pro kartový acquring

Erste Group uzavřela smlouvu s předním světovým poskytovatelem služeb v oblasti platebních technologií společností Global Payment Inc. o založení společného podniku. Ten bude v České republice, Rumunsku a na Slovensku přijímat a zpracovávat platební karty pro obchodníky (acquiring). Banky v jednotlivých zemích tak v partnerství s Global Payments získaly silného nadnárodního partnera, díky kterému zachovají vysoký standard služeb pro obchodníky i klienty, a navíc do budoucna zajistí výhody a přístup k nejnovějším světovým trendům, inovacím či novým technologiím.

Obě společnosti také podepsaly dohodu s CaixaBank, největší retailovou bankou ve Španělsku a jedním z hlavních akcionářů Erste Group, podle které získá Caixa Bank podíl ve společném podniku. Po dokončení transakce a v případě, že bude získán regulační souhlas, prodá Erste Group 51% podíl ve svém podniku zaměřeném na retenci a akvizici obchodních partnerů, a to za cenu 29,94 milionů EUR. Vznikne tak společný podnik, v němž bude Erste Group mít 49% podíl. Očekává se, že transakce bude uzavřena během následujících měsíců po schválení regulátorem.

Celý trh v současné chvíli očekává dopad evropské regulace, která sjednotí mezibankovní poplatky v zemích Evropské unie. Evropský trh se tak otevře globálním zahraničním společnostem. Erste Group chce zachovat nejvyšší standard služeb pro své obchodníky i klienty, a proto spojila své síly se společností Global Payments.

“Spojením se silným nadnárodním partnerem zaručíme kontinuitu a stabilitu současných služeb pro obchodní partnery. Prakticky se pro ně ale nic nezmění, starat se o ně a perfektní služby jim budou dále poskytovat stejní lidé. Ze vzniku nové společnosti ale budou v budoucnu profitovat, protože získají  výrazně širší možnosti spolupráce na poli přijímání platebních karet, otevřou se jim nové trhy v zahraničí, získají přístup k nejnovějším inovacím, trendům a technologiím,” vysvětlil Stanislav Šmolík, vedoucí odštěpného závodu Merchant Acquiring České spořitelny.

Lepší dostupnost inovací a nových technologií potvrzuje i zástupce Erste Group. „Naši klienti očekávají, že jim jejich akviziční banka nabídne inovativní technologii, lepší dostupnost služeb, nižší transakční náklady a špičkové řízení informací. Spojením sil se dvěma silnými společnostmi se zkušenostmi v oboru se posílí naše zaměření na akvizice a dále se zvýší kvalita služeb, které poskytujeme prodejcům v celé střední a východní Evropě. Smlouva pro Erste Group ve střední a východní Evropě představuje významný krok a očekáváme, že jejím výsledkem bude další růst v oblasti plateb,“ uvedl Peter Bosek, člen představenstva Erste Group odpovědný za retailové obchody.

„Těší nás, že jsme mohli uzavřít partnerství s CaixaBank a Erste Group,“ uvedl Jeff Sloan, generální ředitel Global Payments. „Díky tomuto společnému podniku budeme schopni podstatně rozšířit naši distribuci u předních finančních partnerů v Evropě, zužitkovat naši schopnost obsluhovat nadnárodní zákazníky v celé společné evropské platební oblasti a využít pákového efektu naší globální nabídky produktů a služeb pro prodejce Erste Group. Díky partnerskému svazku bude náš evropský podnik růst rychleji, a to v době, která je v Evropě příznivá,“ dodal Jeff Sloan.

„Díky tomuto společnému podniku se posílí mezinárodní přítomnost CaixaBank. Banka přitom využije svých dvou hlavních předností: schopnosti technologických inovací, které jí získaly světovou proslulost, a spolupráce s mezinárodními partnery jako jsou Global Payments a Erste Group Bank," uvedl Gonzalo Gortázar, generální ředitel CaixaBank.

Sídlo společného podniku bude v Praze, v České republice, a prodejní kanceláře budou rozmístěny po celém regionu. V jednotlivých zemích dojde k převodu zaměstnanců Erste Group (v ČR pak České spořitelny) do nového podniku. Hlavním kontaktem v České republice bude i nadále Stanislav Šmolík, vedoucí odštěpného závodu Merchant Acquiring České spořitelny.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 9.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,04%
USD 25,424 + 1,06%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster