800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

16.06.2015

Nejvzdělanější žáci v Česku změřili své síly, vyhráli gymnazisté z Frýdku-Místku

Více než 800 žáků se 15. června setkalo v Praze, aby porovnali své znalosti na závěrečném kole jubilejního 20. ročníku vědomostní soutěže Eurorebus. Finalisté během pondělního dopoledne zodpověděli dohromady celkem 28 tisíc testových otázek. Nejlépe si vedli žáci z Gymnázia Petra Bezruče Frýdek-Místek, kteří pro svou školu získali putovní pohár. Soutěže Eurorebus, jejímž generálním partnerem je Nadace Depositum Bonum, se letos zúčastnilo 35 tisíc soutěžících ze dvou tisícovek škol.

„Přál bych si, aby vám vydržela chuť poznávat svět kolem nás, protože na vás jednou bude tato země stát. Jestli má smysl do něčeho investovat, je to bezpochyby vzdělávání. Proto Česká spořitelna vložila do Nadace Depositum Bonum nevyzvednuté vklady z promlčených anonymních vkladních knížek a určila si jako cíl zvýšit kvalitu vzdělávání v Česku,“ řekl soutěžícím Václav Kubata, ředitel Nadace Depositum Bonum.

Eurorebus je největší vědomostní soutěží v Česku. Žáci v ní mohou vyhrát například poznávací zájezd po Evropě nebo vzdělávací pomůcky. Za 20 let existence jí prošly stovky tisíc dětí z více než dvou tisíc škol. Od roku 2014 je generálním partnerem soutěže Nadace Depositum Bonum, která záštitu nad soutěží převzala od České spořitelny. „Je neskutečné, kolik let již Eurorebus funguje a kolik dětí o něj má každý rok zájem. Vážíme si učitelů, kteří svým žákům věnují tolik času a po celý rok je soutěží provází,“ uvedl Ondřej Andrys z České školní inspekce, která Eurorebus podporuje.

Posláním Nadace je zvýšit kvalitu výuky přírodovědných a technických předmětů na základních a středních školách. V rámci projektu Elixír do škol založila Nadace Depositum Bonum pro učitele fyziky 21 center, ve kterých si pedagogové vyměňují nejlepší nápady do výuky. Nadace také podporuje rozvoj Hejného metody výuky matematiky, která nabízí unikátní způsob, jak děti přirozeně učit matematiku pomocí schémat a prostředí, které znají ze života.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Pavla Kozáková
Tiskové centrum ČS


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster