800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

10.06.2015

Široká veřejnost rozdělí 1 000 000 Kč mezi nejlepší charitativní projekty. Dnes startuje hlasování v Grantovém programu Nadace České spořitelny

  • Od 10. června do 24. června může široká veřejnost hlasovat pro svoji oblíbenou neziskovku a její projekt na www.nadacecs.cz/granty [nové okno]
  • O přízeň lidí a 1 000 000 Kč, které věnuje Nadace České spořitelny, se utká 31 projektů

Ode dneška až do 24. června může veřejnost hlasovat pro charitativní projekty, které si v rámci třetího ročníku Grantového programu Nadace České spořitelny rozdělí částku 1 000 000 Kč. Do finále postoupilo 31 projektů, které nominovali klienti České spořitelny, protože s nimi jako dobrovolníci dlouhodobě spolupracují. Granty do 70 000 Kč poskytne Nadace ČS organizacím zaměřeným na pomoc seniorům a osobám s mentálním a kombinovaným postižením a na prevenci a léčbu drogových závislostí. Jde o cílové skupiny, které Nadace ČS dlouhodobě podporuje.

Hlasování probíhá na webu Nadace České spořitelny - www.nadacecs.cz/granty a zapojit se mohou všichni. Každý hlasující má k dispozici celkem tři hlasy, které může rozdělit mezi tři projekty. Vítěze oznámíme na začátku července.

„Dát část svého času ve prospěch organizace, která pomáhá ostatním, je jedním ze základních stavebních kamenů charity. V České spořitelně si dobrovolníků vážíme a chtěli bychom, aby jich stále přibývalo. I proto dobrovolnictví podporujeme prostřednictvím Grantových programů Nadace České spořitelny, “ řekla Klára Gajdušková, předsedkyně správní rady Nadace České spořitelny.

Česká spořitelna podporuje individuální dobrovolnictví už od roku 2007, kdy pro své zaměstnance spustila dobrovolnický program s názvem Den pro charitu s Českou spořitelnou. Ten se během krátké doby stal mezi zaměstnanci velmi oblíbeným a tak pro ně banka po dvou letech, v roce 2009, otevřela Grantový program, prostřednictvím kterého i zaměstnanci mohou už sedm let pro své neziskovky získat až 1 000 000 Kč. Oba Grantové programy se zaměřují na podporu neziskových organizací, které působí ve stejných oblastech jako Nadace ČS, a oba jsou realizovány od roku 2014 nadací. V letošním sedmém ročníku zaměstnaneckého grantového programu uspělo 13 projektů, které získaly největší počet hlasů zaměstnanců ČS. Grantové programy jsou však jen jednou částí agendy Nadace ČS. V letošním roce nadace přispěla ještě na dalších 11 projektů celkovou částkou přes 4,5 mil. Kč. Od svého vzniku v roce 2002 rozdělila Nadace ČS více než 210 milionů Kč.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Pavla Kozáková
Tiskové centrum ČS


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 25.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,040 - -0,12%
USD 21,741 - -0,61%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster