800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

09.06.2015

Platby kartami České spořitelny přinesly Domovu Palata přes 1 000 000 Kč na nákup speciálních pečovatelských lůžek

  • Marketingová kampaň České spořitelny I vaše karta pomůže běžela od 1. dubna do 31. května
  • Za každou platbu kartou České spořitelny v průběhu akce přispěla banka Domovu Palata
  • V prvním kole kampaně, která se konala loni na podzim, ČS Palatě věnovala přes 1 mil. Kč na nákup čtecích pomůcek

Klienti České spořitelny měli opět unikátní možnost pomoci zcela zdarma a bez úsilí dobré věci jen tím, že platí kartou. Za každou jejich platbu totiž Česká spořitelna ve druhé vlně úspěšné kampaně I vaše karta pomůže přispívala svému dlouholetému partnerovi, Domovu Palata, na nákup speciálních pečovatelských lůžek. Letos to bylo 1 017 655 Kč, v předchozím ročníku pak rovněž přes 1 milion Kč.

"Počet plateb kartou v České republice neustále stoupá. Tento trend stojí mimo jiné i za úspěchem našeho projektu s názvem I vaše karta pomůže, který za aktivního přispění klientů České spořitelny už druhým rokem přináší Domovu Palata více než milion korun na potřebné vybavení. Palatu podporujeme od jejího založení před více než 120 lety a máme velkou radost, že se teď mohou zapojit i naši klienti, " řekl Lukáš Hemek, ředitel podpory retailu a kartového centra České spořitelny.

Prostředky poslouží Palatě na nákup speciálních pečovatelských lůžek pro klienty s vážnou poruchou zraku. Jejich využití vysvětluje Ing. Jiří Procházka, ředitel Domova Palata: „Nízká pečovatelská polohovací lůžka jsou neocenitelným pomocníkem v péči o seniory se zrakovým postižením a syndromem demence. Kromě polohovatelnosti, která výrazně zabraňuje vzniku proleženin, mají i nezbytné bezpečnostní prvky: dají se například snížit až 25 centimetrů nad podlahu, čímž výrazně omezují riziko pádů, které mívají ve vyšším věku často fatální následky.“

Domov Palata patří mezi nejstarší zařízení svého druhu u nás a poskytuje péči seniorům se zrakovým postižením z celé České republiky. Vznikl z iniciativy právních předchůdců České spořitelny na konci 19. století a banka ho prostřednictvím Nadace České spořitelny podporuje dodnes. Obyvatelé domova se potýkají s vážnými očními vadami, někteří navíc s kombinovaným postižením. Speciální pečovatelská lůžka jim pomohou zajistit aktivní a důstojné stáří.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Klára Pačesová
Tiskové centrum ČS


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster