800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

05.06.2015

Česká spořitelna podporuje ty nejlepší studentské projekty

Jsme tradičním partnerem nemálo soutěží podporujících zajímavé podnikatelské záměry (nejen) studentů a podporujeme také podnikatelské akcelerátory přímo na vysokých školách. Dva z našich partnerských programů na přelomu května a června vyhlásilo ty nejlepší studentské projekty. Seznamte se s nimi.

28. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact Award [nové okno]. Z 12 finalistů vybrala porota 5 nejlepších projektů, kterými chtějí studentské týmy řešit sociální a environmentální problémy:

  1. Třetí rodič [nové okno] – projekt podporuje lidi v roli nevlastních rodičů,
  2. Dárcovský zip – prostřednictvím této aplikace budete moci jednoduše přispět neziskovým organizacím během nákupů na e-shopech,
  3. Grand Garden – poskytuje zahradní terapii pro seniory,
  4. Sharygator – tento internetový portál umožňuje sdílení vybavení,
  5. JAPU – přináší zdravé svačiny nejen do škol.

Projekt Czechitas [nové okno] získal cenu veřejnosti, věnuje se vzdělávání a podpoře žen v oblasti informačních technologií. Se speciální cenou DOBRO. od společnosti Zoot pak odešel autor projektu PrPom [nové okno], který nabízí zážitkové a teambuildingové kurzy první pomoci. Více se o všech projektech můžete dozvědět na webu projektu SIA [nové okno].

 

2.  června vybrala odborná porota nejlepší projekt, který studenti za krátkou dobu fungování podnikatelského akcelerátoru xPORT VŠE upekli. Stal se jím projekt Dozamo [nové okno], který získal kromě ceny poroty i cenu diváků; od letošního července nabídne nábytek na míru rychle, kvalitně a levně.

Akcelerátor vznikl letos v lednu. Pomáhá začínajícím studentským firmám na cestě za úspěchem, ale také řeší projekty pro firmy a korporace. xPORT líhne nové firmy, startupy pak dostává ke zkušeným mentorům, investorům a ještě dál.

Další projekty, které se vylíhly v akcelerátoru xPORT VŠE:

  • Tutorings [nové okno] - stránky efektivně propojují ty, kdo nabízí doučování, s těmi, kdo jej poptávají,
  • Já hrdina [nové okno] - pošle vám domů personifikované pohádkové knihy nebo plyšáka, kterého ušijí v chráněné dílně podle kresby vašeho dítěte,
  • Clean My Place [nové okno] - objednejte si uklízečky,  snadno a rychle (doslova na počkání) a se zárukou (webové stránky budou brzy spuštěny),
  • Simple John - dokáže vytvořit školící systémy pro výuku manuálních pracovníků na míru přímo v provozu,
  • LS Interactive [nové okno] - mění koncept internetového obchodování s důrazem na osobní kontakt (je to taková moderní on-line pobočka).

 

28. května byli vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže o nejlepší studentské nápady na společensky prospěšné podnikání Social Impact Award. Z 12 finalistů vybrala porota 5 nejlepších projektů, kterými chtějí studentské týmy řešit sociální a environmentální problémy.

 

2. června vybrala odborná porota nejlepší projekt, který studenti za krátkou dobu fungování podnikatelského akcelerátoru xPORT VŠE upekli. Stal se jím projekt Dozamo, který získal kromě ceny poroty i cenu diváků; od letošního července nabídne nábytek na míru rychle, kvalitně a levně.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 26.5.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,450 + 0,04%
USD 23,578 - -0,17%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster