800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

28.05.2015

Česká spořitelna získala Cenu Zlaté koruny za společenskou odpovědnost

Česká spořitelna si ze včerejšího slavnostního vyhlašování výsledků soutěže Zlatá koruna odnesla vítězství v kategorii společenské odpovědnosti, která byla novinkou letošního ročníku. O ocenění rozhodl exkluzivní výzkum společnosti Ipsos, který pro Zlatou korunu zpracovala.  Českou spořitelnu v něm za společensky nejodpovědnější banku označilo nejvíce respondentů.

„Z ocenění máme obrovskou radost, letos slavíme 190 let od založení České spořitelny, a tohle je takový krásný dárek. Za spořitelnu i obě její nadace patří velký dík především veřejnosti, že si všímá toho, co děláme. A také našim akcionářům, že nám dlouhodobě umožňují každý rok část zisku věnovat české společnosti," řekla Klára Gajdušková, předsedkyně správní rady Nadace České spořitelny.

Už 190 let pomáhá Česká spořitelna lidem stát na vlastních nohou. S tím záměrem byla také v roce 1825 založena a hrdě se k němu hlásí i dnes. Mezi hlavní oblasti, na které se jako společensky odpovědná firma zaměřuje, patří vzdělávání ke konkurenceschopnosti (každý rok ho podporuje zhruba 10 miliony Kč, od roku 2012 navíc prostřednictvím Nadace Depositum Bonum usiluje o zkvalitnění výuky přírodovědných a technických oborů). Díky Nadaci České spořitelny je banka s těmi, od nichž se společnost odvrací. Boří také bariéry nejen na cestě ke svým službám; za rok 2014 například více než zdvojnásobila počet bankomatů uzpůsobených pro nevidomé.

Nejstarším společensky odpovědným projektem, který Česká spořitelna podporuje, je Domov Palata, zařízení pečující o lidi se zrakovým postižením. Před více než 120 lety se banka podílela na jeho vzniku a po boku mu stojí dodnes. Do konce května mohou Palatě pomoci i klienti České spořitelny. Za každou platbu kartou České spořitelny totiž banka přispěje domovu na nákup vybavení. Stejně jako v loňském roce, kdy probíhalo první kolo této kampaně, chce i letos banka Palatě věnovat minimálně 1 000 000 Kč.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster