800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

28.05.2015

Druhá fáze Futurama Business Parku v Karlíně je plně obsazena

Developerská společnost Erste Group Immorent ČR plně obsadila nájemci druhou fázi administrativního projektu Futurama Business Park, který se nachází v pražském Karlíně. Jedná se o 16 000 m2 pronajímatelné plochy. Výstavba závěrečné etapy moderního komplexu bude zahájena v letošním třetím čtvrtletí, k dokončení dojde přibližně za rok.

Stávající nájemci, kterými jsou Deutsche Börse Services a Clearstream Operations Prague ze skupiny Deutsche Börse Group, zde rozšířili svou působnost o dalších bezmála 3000 m2. „Jsme rádi, že se našim nájemcům daří, jsou u nás spokojeni a díky tomu v projektu expandují. Získáváme také nové nájemce, ať je to například BASF, Panalpina, Doosan Lentjes, mBank nebo ACS Czech Republic,“ uvedl Tomáš Velemínský, jednatel Erste Group Immorent ČR. „To, že se renomované firmy rozhodují pro Futuramu, dokládá, že je komplex schopen splnit nejvyšší nároky, které dnes nároční klienti mají,“ doplnil Tomáš Velemínský.

Třetí a zároveň finální etapa Futurama Business Park bude vystavěna ve standardu budovy s “téměř nulovou spotřebou“ energie. „U třetí etapy projektu Futurama použijeme nejmodernější technologie, které jsme poprvé instalovali v naší nedávno dokončené pasivní kancelářské budově SILO ve Vídni. S využitím geotermálních vrtů a tepelných čerpadel ušetříme až 70 % nákladů na vytápění a chlazení a dosáhneme tak nejnižších provozních nákladů pro moderní administrativní budovy v Česku, důkazem mimořádné úspornosti budovy a ohleduplnosti k životnímu prostředí je získání nejvyššího možného stupně mezinárodní certifikace  BREEAM OUTSTANDING,“ vysvětlil Tomáš Velemínský.

Geotermální energie z vrtů o celkové délce téměř pět kilometrů bude využita jako zdroj chladu pro přímé chlazení objektu a jako zdroj tepla pro tepelná čerpadla pro vytápění objektu a ohřev větracího vzduchu v zimním období.

Futurama Business Park byl vybudován v Praze na Invalidovně na místě někdejšího Statistického úřadu a v současnosti patří k nejúspěšnějším kancelářským projektům v metropoli. Na jeho atraktivitě se podepsala nadčasová architektura, parkový koncept v zeleni, skvělá dopravní dostupnost do centra a minimální náklady za služby.

V první etapě byly vystavěny dvě kancelářské budovy ve tvaru písmene „U“ a prosklený objekt vstupu u ulice Sokolovská. Ve druhé fázi vyrostly další dva objekty ve tvaru písmene „U“. Mezi nimi vznikla zvýrazněná osa kolmá na ulici Sokolovská jako hlavní páteř areálu. Ve třetí etapě bude dostavěna obdélníková budova, která komplex administrativního centra uzavře. Po dokončení nabídne Futurama Business Park, jenž byl již také dvakrát oceněn v prestižní anketě Best of Realty, dohromady 40 000 m2 kancelářských prostor. Celková investice dosáhne tří miliard korun.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster