800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

22.04.2015

Akcie Slovenského Telekomu budou dostupné i investorům v České republice

  • Drobní investoři v Česku budou mít možnost nakupovat akcie společnosti Slovak Telekom. 
  • Pokyny k nákupu akcií, které uvede na trh Fond národního majetku Slovenské republiky, mohou investoři podávat buď na vybraných pobočkách České spořitelny, anebo on-line prostřednictvím brokerjetu České spořitelny.

Společnost Slovak Telekom, a.s., největší multimediální a telekomunikační operátor na Slovensku, zahajuje svou veřejnou nabídku akcií (IPO). Akcie budou od 22. 4. 2015 do 5. 5. 2015 nabízeny rovněž drobným investorům v České republice a na Slovensku. V souvislosti s IPO zveřejnil Slovak Telekom Prospekt cenného papíru a jeho shrnutí v českém jazyce, které jsou k dispozici na internetové stránce společnosti (www.telekom.sk [nové okno]). Většinovým vlastníkem Slovak Telekomu je německý telekomunikační gigant Deutsche Telekom AG, který nepřímo drží ve slovenském operátorovi 51% podíl.

Privatizaci státního podílu ve společnosti Slovak Telekom přes kapitálové trhy pomáhá realizovat rovněž rakouská finanční skupina Erste Group, která je společným hlavním manažerem a koordinátorem retailové nabídky. Drobní investoři s bydlištěm či sídlem na Slovensku, kteří podají pokyn k nákupu akcií prostřednictvím České spořitelny nebo brokerjetu České spořitelny, mají nárok na slevu 5 % z kupní ceny akcií při objednávce až 423 kusů akcií za předpokladu, že objednávka bude zadána v rámci přednostního období retailové nabídky tak, jak je popsáno v Prospektu. 

Drobní investoři s bydlištěm či sídlem jak v České republice, tak na Slovensku mohou – v závislosti na rozhodnutí prodávajícího akcionáře – dále obdržet zvýhodněnou alokaci na objednávky až 423 kusů akcií, pokud budou tyto objednávky zadány během přednostního období retailové nabídky dle ustanovení  Prospektu.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Marek Pšeničný
Tiskové centrum ČS


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster