800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

01.04.2015

Až 70 000 Kč mohou vybojovat klienti České spořitelny pro svou neziskovku

  • 1. dubna 2015 spustí Nadace České spořitelny třetí ročník Grantového programu
  • Do 24. května 2015 mohou klienti České spořitelny žádat o grant až do výše 70 000 Kč
  • Nominované organizace musí působit v oblasti aktivního života seniorů, odborné prevence a léčby drogových závislostí a péče o lidi s mentálním postižením
  • Nadace České spořitelny i letos rozdělí až 1 mil. Kč 

Od 1. dubna 2015 se mohou klienti České spořitelny přihlašovat do třetího ročníku Grantového programu Nadace České spořitelny a získat tak až 70 tis. Kč pro neziskovou organizaci v ČR, které dobrovolně pomáhají, fandí a věří v její smysl a poslání. Přihlásit se a zabojovat o grant, kterým nadace podporuje individuální dobrovolnictví, mohou až do 24. května 2015. Podmínkou je alespoň roční působení v roli dobrovolníka v nominované neziskovce a její působení v oblasti aktivního života seniorů, odborné prevence a léčbě drogových závislostí nebo péče o lidi s mentálním postižením.

„Grantovými programy již tradičně zahajujeme jarní sezonu. Hlavním smyslem grantů je podpora a ocenění individuálního dobrovolnictví z řad našich klientů a zaměstnanců. Jsou to právě oni, díky kterým vznikají nové chráněné dílny, opravují se hospice nebo se rozvíjí terapeutické komunity. Všichni zaslouží velké uznání, a že jich není málo,“ popsala úspěchy grantového programu Simona Můčková, manažerka Grantového programu Nadace ČS.

Nadace České spořitelny (Nadace ČS) celkem letos rozdělí v grantovém programu pro klienty až 1 mil. Kč. Hodnocení projektů se uskuteční ve dvou kolech. V prvním kole bude o postupu žádostí rozhodovat odborná grantová komise, v druhém kole pak bude od 10. června 2015 hlasovat veřejnost.

Česká spořitelna podporuje individuální dobrovolnictví už od roku 2007, kdy pro své zaměstnance spustila dobrovolnický program s názvem Den pro charitu s Českou spořitelnou. Ten se během krátké doby stal mezi zaměstnanci velmi oblíbeným a tak pro ně banka po dvou letech, v roce 2009, otevřela Grantový program, prostřednictvím kterého i zaměstnanci mohou už sedm let pro své neziskovky získat až 1 000 000 Kč. Oba Grantové programy se zaměřují na podporu neziskových organizací, které působí ve stejných oblastech jako Nadace ČS, a oba jsou realizovány od roku 2014 nadací.

Kromě žádostí o granty mohou zaměstnanci i klienti od letošního roku jednou ročně nominovat své neziskovky na Cenu Floccus. Nadace České spořitelny tak oceňuje organizace a jednotlivce, jež věnují svůj čas, péči a energii znevýhodněným lidem z důvodu věku, sociálního postavení či mentálního nebo kombinovaného postižení. Ambasadory prvního ročníku cen byli Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí, a Ferdinand Trauttmansdorff, velvyslanec Rakouské republiky v ČR.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

 

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster