800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

04.03.2015

Česká spořitelna (nejen) studentům

Které z aktivit, jež Česká spořitelna pro mladé podporuje a připravuje, znáte? Pojďme si stručně připomenout ty, které se týkají zejména studentů. Letos navíc přinášíme dvě novinky - partnerství s xPortem VŠE a iniciativou TEDx.

Studentské start upy

Jsme partnery nemálo soutěží podporujících zajímavé podnikatelské záměry: do 19. března mohou začínající podnikatelé přihlásit své projekty do soutěže Rozjezdy roku [nové okno], do 20. dubna mají studenti šanci přihlásit své nápady, jak podnikat a pomáhat zároveň, do soutěže Social Impact Award [nové okno] a do 25. května se mohou do soutěže o nejlepší podnikatelský záměr Podnikavá hlava [nové okno] hlásit i středoškoláci. Druhý ročník soutěže Byznys trefa [nové okno], která podporuje podnikatelské aktivity studentů Univerzity Pardubice, odtajnil své vítěze už v únoru - první místo získal Komplexní systém pro rehabilitaci očních vad.
Stali jsme se také partnerem v lednu nově otevřeného byznys akcelerátoru xPort VŠE [nové okno]. Akcelerátor pomáhá začínajícím studentským firmám na cestě za úspěchem, ale také řeší projekty pro firmy a korporace. My jsme do akcelerátoru vstoupili jako první korporátní partner, a to rovnou se dvěma projekty - oba se týkají zlepšení procesů v řízení provozu banky, konkrétně jde o návrhy řešení incentivního modelu a řízení fronty. Držme studentům i sobě palce! 

Inspirativní a inovativní setkávání

S neziskovou iniciativou TEDxPrague jsme spolupracovali již na podzimním YOUTH@PRAGUE 2014, pro letošní rok jsme se stali jejich generálním partnerem. I letos se tak budeme podílet zejména na doprovodných interaktivních programech, účastníci se mohou těšit mimo jiné na další hrátky z magických světů fyziky a matematiky, které pomáhá rozvíjet naše Nadace Depositum Bonum [nové okno]. První příležitost nás čeká v salonu nazvaném “Po stopách budoucnosti”, následovat bude květnový TEDxWomen a hlavní akce proběhne na podzim - sledujte nás na internetu.

Finanční svoboda Přednáška na VŠ TEDxYouth 2014


Stipendia, stáže, workshopy…

S vysokými školami spolupracujeme dlouhodobě - studentům poskytujeme odborné konzultace, vedení bakalářských a diplomových prací, nabízíme různé workshopy, stáže, stínování manažerů. Našimi generálními partnery jsou Vysoká škola ekonomická, Univerzita Hradec Králové a nově také Univerzita Palackého v Olomouci (UPOL). V rámci tohoto partnerství s UPOL finančně podpoříme i nově založený Nadační fond Univerzity Palackého, který bude rozdělovat příspěvky na podporu výjimečných vědecko-výzkumných aktivit studentů i zaměstnanců univerzity. Budeme se také podílet na vybudování profesně-poradenského centra univerzity.
Loni jsme například realizovali cyklus interaktivních stáží k sociálním médiím a letos na něj na vysokých školách v Brně, Jindřichově Hradci, Olomouci a Hradci Králové navazujeme projektem Šifra mistra F [nové okno]. Pravidelně se účastníme také pracovních veletrhů a pořádáme vlastní náborové akce pod názvem Den s Českou spořitelnou.

Pasujeme vysokoškoláky na mistry financí

Během letního semestru odehrajeme regionální kola mistrovství v deskové hře Finanční svoboda [nové okno]. Finále mistrovství proběhne 20. května v Praze. Účastníci z našich partnerských vysokých škol získají nejen hodnotné ceny v podobě investičních listů, ale především se naučí, jak se správně starat o své finance.

Učíme učit - studenty i učitele

I v druhém ročníku projektu Elixír do škol, který realizuje naše Nadace Depositum Bonum [nové okno], zapojujeme studenty vysokých škol. Rozšiřující projekt Tandemy 2.0 do škol přivádí studenty pedagogiky Matematicko-fyzikální fakulty UK. Budoucí učitelé si pod dohledem zkušeného kantora vyzkouší, jaké to je učit po celý školní rok a získají důležité zkušenosti. Tandemy, aneb párová výuka, kdy hodiny nevede jeden kantor, ale tandem dvou učitelů, je další z cest, kterou se Nadace Depositum Bonum snaží pomoci zatraktivnit a zkvalitnit výuku fyziky.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 20.1.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,07%
USD 25,495 + 0,79%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster