800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

27.02.2015

Finanční arbitryně rozhodla: Klienti musí používat internetové bankovnictví i platební karty zodpovědně

Klienti musí využívat bankovní produkty zodpovědně a dodržovat základní bezpečnostní pravidla bank! Tak tento týden rozhodla finanční arbitryně Monika Nedelková, která posuzovala dva spory klientů s bankami. Konkrétně se jednalo o případ klienta, který nebyl obezřetný při používání internetu, stáhl si do svého mobilního telefonu podvodnou aplikaci (vir), prostřednictvím kterého pak útočník zneužil jeho internetové bankovnictví a připravil ho o peníze. Druhý případ se týkal klientky, která měla v peněžence spolu s platební kartou napsaný PIN k ní. Peněženku jí následně někdo ukradl a díky znalosti PINu si vybral klientčiny peníze z bankomatu. V obou případech banky odmítly klienty plně kompenzovat, a proto se obrátili na finanční arbitryni. Ta ale rozhodla ve prospěch bank, kdy jasně řekla, že klienti musí dodržovat podmínky pro využívání bankovních produktů.


Podobné útoky využívající neznalost či nepozornost klientů jsou stále častější, proto se Česká spořitelna snaží svým klientům dodávat dostatek informací o aktuálních podobách podvodů  a připravila také rozsáhlou edukační kampaň, kde klientům pomocí videí ukazuje, jak se bránit podvodům přes Facebook [nové okno]  a jak bezpečně využívat její internetové bankovnictví [nové okno] .


Česká spořitelna má pro své klienty také připravené Desatero správného používání platebních karet [nové okno]  i internetového bankovnictví . Na edukaci klientů v oblasti podvodů se v poslední době zaměřuje i Česká bankovní asociace, která připravila sérii vzdělávacích videí [nové okno] , kterými se klienty snaží naučit, jak se bránit stále sofistikovanějším útokům podvodníkům.


Buďte obezřetní a dodržujte zásady bezpečného používání produktů, jinak se vystavujete riziku, že v případě zneužití vašich finančních prostředků nesete odpovědnost za škodu vy a ne banka.  V tom případě pak nebude možné vaši škodu kompenzovat.

 

 Bezpečnostní desatero

 Bezpečnostní desatero pro používání SERVIS 24 a BUSINESS 24

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 2.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,070 + 0,07%
USD 25,535 - -0,02%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster