800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

09.02.2015

Upozornění na nový phishingový útok

Vážení klienti,
rádi bychom vás upozornili na novou podobu podvodného emailu (tzv. phishingu), kterou jsme v posledních dnech zaznamenali. Podvodníci zneužívají jméno společnosti „AVE Bohemia, s. r. o.“ a prostřednictvím podvodné zprávy informují o nezaplacení splátky za údajně nakoupené zboží a žádají o okamžitou úhradu dlužné částky. Podvodná zpráva nabádá příjemce, aby otevřel přiložený soubor, kde mají být uvedeny detailní informace.
Přílohu v žádném případě nestahujte ani neotevírejte a zprávu rovnou smažte!
Obsahuje totiž škodlivý kód, který následně zaviruje váš počítač.
Škodlivý kód v napadeném počítači klientovi nabízí po přihlášení do internetového bankovnictví instalaci mobilní aplikace, viz ukázka podvodné stránky. Důrazně upozorňujeme, že Česká spořitelna žádnou takovou bezpečnostní aplikaci nenabízí.

Základní bezpečnostní zásada:
Nikdy neinstalujte do svých počítačů nebo mobilních telefonů aplikace z neznámých zdrojů, používejte pouze oficiální aplikační úložiště (App store, Google play a Windows phone store).
Věnujte prosím zvýšenou pozornost emailovým zprávám, které dostáváte, především pak přílohám a aktivním odkazům, které tyto zprávy obsahují. Pokud máte podezření, že jste takový email obdrželi, neotvírejte jeho přílohy ani neklikejte na aktivní odkaz a ihned kontaktujte Klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207.
Buďte obezřetní při používání vašeho internetového bankovnictví i při používání vašeho mobilního telefonu. Jestliže se vám v internetovém bankovnictví nebo ve vašem mobilním telefonu objeví nabídka instalace bezpečnostní mobilní aplikace, případně její aktivace, nereagujte na zobrazenou výzvu a neprovádějte instalaci nabízené aplikace do vašeho mobilního telefonu. Pokud budete dodržovat tyto zásady bezpečného používání internetbankingu, minimalizujete tak možnost zneužití vašich finančních prostředků.

Česká spořitelna
Ukázka podvodné zprávy:

Ukázka podvodné zprávy 

Ukázka podvodné stránky:

Ukázka podvodné stránky

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 5.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 - -0,11%
USD 25,349 - -0,73%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster