800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

05.02.2015

Cenou Floccus jsme ocenili odvážné a výjimečné

Jako “podivné” existence bývají společností chápáni lidé s postižením, drogovou minulostí i senioři.  Cena Floccus [nové okno], kterou letos na konci ledna poprvé udílela Nadace České spořitelny, vyzdvihuje právě ty organizace a jednotlivce, kteří pomáhají lidem na okraji společnosti. Předseda poroty ceny Zděnek Kalvach, který mimo jiné působí v Radě vlády pro seniory a stárnutí populace, k rozhodnutí zaměřit se právě na tyto oblasti, doplňuje: „Vyhlášení Ceny Floccus je v této době velmi důležité, dává totiž společnosti jasný signál, že by se u nás rozhodně nemělo usazovat vnímání znevýhodněných občanů jako občanů druhé či dokonce třetí kategorie. A protože Česká spořitelna není žádné ´béčko´, cena udílená její nadací má v naší společnosti svou váhu.” V rámci slavnostního ceremoniálu pak zdůraznil potřebu nazírat svět bez předsudků, v tradici Kiplingova „Jsme jedné krve, ty i já.”

Nadace sama se zaměřuje na problematiku stáří, drogových závislostí a mentálního postižení. Tato témata obecně nevyvolávají příliš mnoho pozitivních emocí a nevyvolávají tak ani příliš pozitivní PR. “V nadaci si přesto myslíme, že je potřeba o těchto tématech mluvit, protože je potřeba řešit i problémy, které nejsou tak úplně navoněné,” říká Klára Gajdušková, předsedkyně správní rady Nadace České spořitelny [nové okno].

Laureáti Ceny Floccus
Vítězi prvního ročníku se stali Petr Jeřábek z Psychiatrické nemocnice Marianny Oranžské [nové okno], Jan Lorman, ředitel spolku Život 90 [nové okno] a Martina Richterová Těmínová, ředitelka SANANIM [nové okno]u. Mezi organizacemi si na první příčku sáhlo Sdružení Neratov [nové okno] (a to hned ve dvou kategoriích), Hospicová péče sv. Zdislavy [nové okno], spolek Fokus Praha [nové okno], Terapeutické centrum Modré dveře [nové okno] a ve speciální ceně poroty i brněnská Liga lidských práv [nové okno]. Svého favorita volila i veřejnost a zaměstnanci České spořitelny, do internetového hlasování se zapojilo přes 6 000 lidí. Více informací najdete na nových stránkách [nové okno], které si nadace nadělila ke svým 13. narozeninám. Nominace pro druhý ročník budou vyhlášeny letos na podzim.

Skleněné ocenění  Laureáti Ceny Floccus Zvláštní cena poroty
Podobu ocenění navrhla agentura Toman Design,  realizace je dílem skláře Lukáše Stejskala.  Laureáti Ceny Floccus, v přední řadě tým Nadace České spořitelny s Michaelou Marksovou (druhá zleva). Zvláštní cena poroty patří Lize lidských práv, na snímku předseda poroty Zdeněk Kalvach a Barbora Rittichová.
Cena zaměstnanců ČS Cena veřejnosti Dvě ocenění pro Neratov
Cenu zaměstnanců ČS získala Hospicová péče sv. Zdislavy. Zleva: Jitka Schmiedová (ČS), Barbora Višnovská a Wolfgang Schopf (ČS). Cenu veřejnosti získalo Sdružení Neratov. Na snímku Erik Tabery a Zdenka Burešová. Uprostřed radujících se dam ze Sdružení Neratov je Lenka Štraubová, zaměstnankyně ČS, která sdružení nominovala.

 

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,100 + 0,04%
USD 21,750 - -0,11%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster