800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

04.02.2015

Česká spořitelna je u vzniku X-PORTu VŠE i nadačního fondu Univerzity Palackého

  • Česká spořitelna a Vysoká škola ekonomická (VŠE) v Praze již po třinácté podepsaly smlouvu o vzájemné spolupráci
  • Česká spořitelna se stala také partnerem nově otevřeného akceleračního centra X-PORT VŠE
  • Díky nově založenému Nadačnímu fondu Univerzity Palackého (UPOL) získají finanční příspěvky na výjimečné vědecko-výzkumné aktivity studenti i zaměstnanci univerzity

Sponzorskou smlouvu o generálním partnerství prodloužili svými podpisy v pondělí 26. ledna 2015 předseda představenstva České spořitelny Pavel Kysilka a rektorka Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE). Nové partnerství pak darovací smlouvou a memorandem o spolupráci v pátek 30. ledna 2015 podepsali Pavel Kysilka a rektor Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslav Miller.

“Vzdělání a vědu vnímáme v České spořitelně už sto devadesát let jako nejdůležitější pilíře úspěšného rozvoje české společnosti. Jsme proto velmi hrdí na partnerství s českými univerzitami,” řekl Pavel Kysilka, předseda představenstva České spořitelny, a dodal: “Mám radost z čerstvě navázaného partnerství s Univerzitou Palackého. Neméně mne těší, že i naše dlouhodobá spolupráce s VŠE dostává třeba i díky projektu Akcelerátor xPORT nové rozměry a jsem dost zvědavý na řešení, která z něj vzejdou.”

Česká spořitelna je generálním partnerem VŠE od 2002. Finančně přispívá VŠE nejen na rozvoj vzdělávací činnosti, ale financuje i aktivity s tím související, jako například publikační činnost, podporu studentských spolků, veletrhy, členství v mezinárodních organizacích nebo společenské akce. V letošním roce se navíc spolupráce posouvá do další roviny, a to v rámci čerstvě založeného podnikatelského akcelerátoru X-PORT VŠE. Česká spořitelna se nejen stala partnerem tohoto akcelerátoru, ale bude v něm také realizovat dva své projekty. Oba se týkají zlepšení procesů v řízení provozu banky. Akcelerátor totiž bude nejen pomáhat začínajícím studentským firmám na cestě za úspěchem, ale také bude řešit projekty pro firmy a korporace.

„Na spolupráci s Českou spořitelnou oceňujeme zejména princip dlouhodobého partnerství. VŠE potřebuje úzký kontakt s praxí a zpětnou vazbu,“ řekla rektorka VŠE v Praze Hana Machková. Podle ní je pro školu velmi důležité, že předseda představenstva ČS Kysilka je členem Správní rady VŠE a řada odborníků z České spořitelny na škole přednáší. Navíc je banka i jedním z největších zaměstnavatelů absolventů VŠE. „Oceňuji i fakt, že se Česká spořitelna rozhodla podpořit náš nově otevřený Byznys akcelerátor pro studenty se zájmem o vlastní podnikatelské aktivity a stala se prvním korporátním partnerem xPortu,“ dodala Machková.?

V rámci partnerství s UPOL Česká spořitelna finančně podpoří i nově založený Nadační fond Univerzity Palackého, který bude rozdělovat příspěvky na podporu výjimečných vědecko-výzkumných aktivit studentů i zaměstnanců univerzity. Banka se také podílí i na vybudování profesně-poradenského centra, které by se postupně mělo rozvinout ve studentský podnikatelský akcelerátor podobný projektu X-PORT VŠE.

Spolupráce České spořitelny na projektu Nadačního fondu Univerzity Palackého v Olomouci si vysoce ceníme. Rozhodnutí České spořitelny ukazuje, že tato tradiční a úspěšná finanční instituce si je vědoma své odpovědnosti v oblasti budování občanské společnosti v České republice. Doufám, že se jedná o počátek dlouhodobého partnerství mezi oběma institucemi,“ řekl rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller.

Česká spořitelna se tradičně angažuje v podpoře vzdělávání ke konkurenceschopnosti. Je také generálním partnerem Univerzity Hradec Králové a dále spolupracuje s vysokými školami v Brně, Ostravě a Jindřichově Hradci. Její Nadace Depositum Bonum se zaměřuje na podporu přírodovědných a technických věd, spolupracuje přitom mimo jiné s Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

Pavla Kozáková
Tiskové centrum ČS

 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 18.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,050 - -0,04%
USD 22,225 - -0,16%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster