800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

13.01.2015

Upozornění na nový phishingový útok

Vážení klienti,

rádi bychom vás upozornili na novou podobu podvodného emailu (tzv. phishingu), kterou jsme v posledních dnech zaznamenali. Podvodníci zneužívají jméno internetového obchodu „obchody24.cz“ a prostřednictvím podvodné zprávy zasílají informace o fiktivní objednávce provedené v tomto internetovém obchodě. Podvodná zpráva také obsahuje informaci, že objednávka byla přijata a že fakturu společně s platebními informacemi najde klient v příloze. Ukázku podvodné zprávy najdete níže.

Přílohu v žádném případě nestahujte ani neotevírejte a zprávu rovnou smažte! Obsahuje totiž škodlivý kód, který následně zaviruje váš počítač. Pokud jste v daném e-shopu skutečně prováděli objednávku, důkladně si zkontrolujte, že objednané zboží odpovídá vaší objednávce.

Věnujte proto zvýšenou pozornost emailovým zprávám, které dostáváte, především pak přílohám a aktivním odkazům, které tyto zprávy obsahují. Pokud máte podezření, že jste takový email obdrželi, neotvírejte jeho přílohy ani neklikejte na aktivní odkaz a ihned kontaktujte Klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207.

Pokud budete dodržovat tyto zásady bezpečného používání internetbankingu, minimalizujete tak možnost zneužití vašich finančních prostředků.

Česká spořitelna

 

Ukázka podvodné zprávy:

Ukázka nového phishingu





Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 5.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 - -0,11%
USD 25,349 - -0,73%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster