800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

12.01.2015

Drobné bankovnictví České spořitelny vede od ledna Tomáš Salomon

Novým členem představenstva a šéfem retailového bankovnictví České spořitelny je od nového roku Tomáš Salomon. Do České spořitelny přichází po dvouletém působení v představenstvu Slovenskej sporiteľny, kde byl zodpovědný právě za oblast drobného bankovnictví.

„Být součástí České spořitelny je pro mě radostí i výzvou. Těším se na spolupráci s kolegy, kteří každý den odvádějí skvělou práci, na nové výzvy i překážky, které jistě brzy přijdou. Věřím, že přispěji novými nápady a projekty, které banku posunou o kus dál, ještě blíže klientovi, protože právě o nich retailové bankovnictví je,“ řekl Tomáš Salomon.

Bankovní kariéru zahájil v roce 1997 v GE Capital Multiservis, kde se stal předsedou představenstva a generálním ředitelem. V roce 2000 vedl jako člen představenstva retailové bankovnictví GE Capital Bank. V letech 2004 až 2007 byl generálním ředitelem a předsedou představenstva Poštovej banky na Slovensku. V období 2008 až 2012 se věnoval privátním investičním projektům a inicioval projekt pro vznik platformy na realizaci mobilních plateb v České republice. Podílel se na založení společnosti Mopet CZ, kde působil jako člen představenstva a generální ředitel. V roce 2013 odešel pracovat do Slovenskej sporiteľny, kde byl později jmenován členem představenstva zodpovědným za retail.

Tomáš Salomon je absolventem fakulty ekonomiky služeb a cestovního ruchu vysoké školy ekonomické v Bratislavě.

Zároveň dochází i ke změně vedení úseku Operations, který měla na starosti Daniela Pešková. Ta bude v divizi Tomáše Salomona nově řídit úsek Distribuce. Operations po ní převezme Petr Beneš, který bude nadále zodpovědný i za svou původní oblast, tedy úsek IT a projekty.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Kristýna Dolínek Havligerová
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

Pavla Kozáková
Tiskové centrum ČS

 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 22.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,070 - -0,11%
USD 21,874 + 0,57%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster