800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

12.01.2015

Cena Floccus patří těm, kterým nechybí odvaha. Pro svého favorita teď může hlasovat i veřejnost

  • Cenu Floccus uděluje Nadace České spořitelny, oceňuje tak jednotlivce i organizace, kteří pomáhají lidem vyloučeným ze společnosti
  • Svého favorita může od 12. do 27. ledna vybírat i veřejnost
  • Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 29. ledna 2015 na výročním setkání partnerů Nadace ČS

Dnes začalo internetové hlasování veřejnosti v Ceně Floccus. Až do 27. ledna mohou lidé vybírat z 10 organizací, které věnují svůj čas, péči a energii znevýhodněným osobám. Hlasovací formulář a podrobné informace o jednotlivých finalistech jsou k dispozici zde [nové okno]. “Projekty finalistů Ceny Floccus se mohou svým způsobem týkat každého občana České republiky. I proto jsme se rozhodli dát veřejnosti příležitost, aby zvolila svého favorita, a budeme velmi rádi, když se do hlasování zapojí co nejvíce lidí,” uvedla Klára Gajdušková, předsedkyně správní rady Nadace České spořitelny.

Kromě veřejnosti mohou pro svého favorita z řad organizací hlasovat i zaměstnanci České spořitelny, nejlepšího jednotlivce a organizací pak vybere odborná porota. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční 29. ledna 2015 v rámci výročního setkání partnerů Nadace České spořitelny v Praze. S udělením ceny je spojena také finanční odměna: 100 000 Kč pro organizaci a 50 000 Kč pro jednotlivce.

Přehled finalistů ceny Floccus

Název organizace

Čemu se věnuje

Anima - terapie, o.s.,

Praha

Anima pomáhá lidem, kteří se potýkají se závislostí nebo sociálním vyloučením Své služby nabízí hlavně dětem a mládeži, kteří se závislým nebo agresivním člověkem žijí. Více na www.anima-os.cz [nové okno].  

Autistik, o.s.,

Praha

Autistik poskytuje ochranu občanům s autismem a jejich rodinám, vytváří podmínky pro rozvoj klientů, prosazuje jejich právo na vzdělání a vytváří podmínky pro jejich integraci. Více na www.autistik.cz [nové okno].

Fokus Praha, spolek,

Praha

Posláním Fokusu Praha je podpora lidí se zkušeností s duševní nemocí spokojeně zvládat život a nalézat možnosti osobní realizace ve společnosti. Více na www.fokus-praha.cz [nové okno].

Hospicová péče sv. Zdislavy, o.p.s., Liberec

Hospicová péče sv. Zdislavy pomáhá  těžce a nevyléčitelně nemocným lidem prožít důstojným způsobem závěr života v domácím prostředí. Více na www.hospiczdislavy.cz [nové okno].

Modré dveře, o.s.

Kostelec nad Černými lesy

Terapeutické centrum Modré dveře pomáhá lidem s psychickými obtížemi, v krizi nebo lidem s mentálním handicapem a dále pak jejich rodinným příslušníkům. Více na www.modredvere.cz [nové okno].

POHODA - společnost pro normální život lidí s postižením, o.p.s., Praha

POHODA umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením v maximální možné míře prožívat dospělost a přijímat odpovědnost za svá rozhodnutí. Provozuje denní stacionář, chráněné bydlení aj. Více na http://pohoda-help.cz [nové okno].

Portus Praha, o.s., Praha

Cílem sdružení Portus Praha je vytváření plnohodnotného životního prostoru pro lidi s mentálním či jiným postižením. Sdružení provozuje chráněné bydlení a sociálně terapeutickou dílnu. Více na www.portus.cz [nové okno].

Projekt Šance, o.s.,

Praha

Projekt Šance je první preventivní a humanitární program pro komerčně sexuálně zneužívané děti a mládež, oběti obchodování s lidmi, kteří žijí v ČR v zapomenutí na ulici. Více na www.sance.info [nové okno].

Ratolest Brno,

Brno

Ratolest Brno dává dětem šanci vyrůstat ve fungujících rodinách a mladým lidem dostat se ze šikmé plochy. Základem práce sdružení je prevence, s úspěchem řeší příčiny problémů i jejich následky. Více na www.ratolest.cz [nové okno].  

Sdružení Neratov, o.s.

Bartošovice v Orlických horách

Sdružení Neratov obnovuje vysídlenou pohraniční obec a pomáhá dětem i dospělým s postižením. Poskytuje jim zázemí, mimo jiné provozuje chráněné bydlení a dílny. Více na www.neratov.cz [nové okno].

Cenu Floccus, která se letos koná poprvé, vyhlašuje Nadace České spořitelny. Tímto krokem chce ocenit jednotlivce a organizace, které pečují o lidi znevýhodněné z důvodu věku, sociálního postavení či mentálního nebo kombinovaného postižení. Ve stejných oblastech dlouhodobě působí i Nadace ČS a za své aktivity v nich sama získala řadu ocenění. Více informací zde: http://floccus.nadacecs.cz/ [nové okno].

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Helena Matuszná
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz

Klára Pačesová
Tiskové centrum ČS

 


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,110 + 0,23%
USD 22,235 + 0,04%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster