800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

07.01.2015

Varujeme před další verzí phishingu

Vážení klienti,

opětovně vás chceme upozornit na možnou podobu podvodného emailu (tzv. phishingu), který jsme v posledním měsíci zaznamenali. Podvodná zpráva vzbuzuje dojem, že byla zaslána Českou spořitelnou. Součástí zprávy je:

• přiložený aktivní odkaz, který po kliknutí zobrazuje podvodnou obrazovku, která vypadá jako rozšířenější přihlašovací obrazovka internetového bankovnictví SERVIS 24 a vyžaduje zadání citlivých údajů
• informace o kontaktování pracovníkem banky

Jestliže se vám v internetovém bankovnictví zobrazí žádost o vyplnění vašich citlivých údajů, nikdy je nevyplňujte. Banka touto formou NIKDY po svých klientech nepožaduje sdělení jejich citlivých údajů.

Pokud by vás kontaktovala osoba, která se bude vydávat za pracovníka banky a bude se jménem banky snažit ověřit s vámi prováděnou platbu a vyžadovat sdělení kódu z autorizační SMS zprávy, nikdy autorizační kód z SMS zprávy nesdělujte, jedná se o útočníka, který zneužívá jméno banky. Kód z autorizační SMS zprávy slouží výhradně pro vás a pro potvrzení vaší transakce, nikdy ho nikomu nesdělujte ani nepřeposílejte!

Pokud máte podezření, že jste takový email obdrželi, neotvírejte jeho přílohy ani neklikejte na aktivní odkaz a ihned kontaktujte Klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207.

Pokud budete dodržovat tyto zásady bezpečného používání internetbankingu, minimalizujete tak možnost zneužití vašich finančních prostředků. Další rady a tipy ohledně bezpečnosti najdete na www.csas.cz/bezpecnost.

Česká spořitelna

Ukázka podvodné emailové zprávy:

 

Ukázka podvodné stránky internetového bankovnictví:

 

 

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 2.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,070 + 0,07%
USD 25,535 - -0,02%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster