800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

18.11.2014

Potvrzeno: jsme banka bez bariér

V rámci soutěži Banka roku [nové okno] jsme letos zvítězili v kategorii Banka bez bariér. Jako banku nejvstřícnější lidem s handicapem nás vyhodnotilo Konto Bariéry, a to ve spolupráci s lidmi s postižením, kteří hodnotili přístupnost poboček bank v každém krajském městě. „Ocenění lidí s handicapem si nesmírně vážíme, po dlouhá léta je podporujeme a pracujeme soustavně na tom, aby naše služby byly pro tyto klienty co nejdostupnější,” uvedl Pavel Kysilka, předseda představenstva České spořitelny.

S Pražskou organizací vozíčkářů od roku 2012 mapujeme bezbariérovost našich poboček a bankomatů a tyto bariéry soustavně odstraňujeme. Výsledky mapování jsou veřejně k dispozici na stránkách www.presbariery.cz [nové okno]. Během letošního roku jsme více než zdvojnásobili počet bankomatů uzpůsobených pro nevidomé, z 256 na aktuálních 570! Z nových služeb jsme letos na 26 pobočkách zavedli eScribe, online přepis pro lidi s poruchou sluchu. Unikátní je pak naše účast v projektu Českého červeného kříže Přátelská místa [nové okno], do něhož jsme zapojeni jako jediná banka. Naši zaměstnanci v rámci tohoto projektu procházejí školením ve správném přístupu a komunikaci s lidmi s handicapem - už jsme takto proškolili téměř 600 pracovníků a jako přátelská místa certifikovali 36 poboček. Dále pak pořádáme s Kontem Bariéry Kurzy bankovnictví pro handicapované a se Sjednocenou organizací slabozrakých a nevidomých (SONS) organizujeme pro lidi se zrakovým handicapem školení, jak správně používat bankomaty se zvukovým výstupem. 

Věnujeme se také intenzivně podpoře zaměstnávání osob se zdravotním postižením, a to v rámci projektu Transiton - Bez bariér, který je součástí uceleného programu Diversitas [nové okno]. Od roku 2011, kdy jsme projekt Transition zavedli, se počet zaměstnanců OZP v České spořitelně zvýšil o téměř 75 % a stále roste. Pro osoby se zdravotním postižením pořádáme od podzimu 2013 pravidelně různé stáže s možností následného uplatnění, našim zaměstnancům se zdravotním handicapem hradíme zdravotní pomůcky potřebné k výkonu práce a účastníme se pracovních veletrhů určených pro OZP. Tato naše snaha o bourání bariér v zaměstnávání OZP byla letos oceněná v soutěži TOP odpovědná firma [nové okno], kde jsme získali 2. místo v kategorii Firma vstřícná OZP 2014.

 

Loga Banky bez bariér Logo Top odpovědné

 

Česká spořitelna bez bariér v aktuálních číslech
570 bankomatů uzpůsobených pro nevidomé
36 poboček certifikovaných jako Přátelská místa
26 poboček se službou simultánního online přepisu pro lidi s poruchou sluchu
23 poboček vybavených navigačním systémem Dinasis pro nevidomé
3 z 8 stážistů se změněnou pracovní schopností získali u nás stálé pracovní místo

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 27.10.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,030 + 0,04%
USD 24,753 - -0,50%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster