800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

22.10.2014

Upozornění na nový phishingový útok

Vážení klienti,

rádi bychom Vás upozornili na novou podobu podvodného emailu (tzv. phishingu), který jsme v posledních dnech zaznamenali. Zpráva se tváří, že byla odeslána společností O2 a vyzývá příjemce k úhradě faktury za poskytnuté služby. Jedná se o velmi propracovanou kopii skutečného vyúčtování, které společnost O2 zasílá svým zákazníkům. Veškeré odkazy uvedené v těle emailu jsou funkční a směřují na webové stránky společnosti O2. Tento podvodný email však obsahuje jiné číslo účtu a v jeho příloze je umístěn škodlivý kód. Po otevření přílohy se vizuálně nic nestane, ale právě v tuto chvíli jste byli infikováni a do vašeho systému se začne stahovat další škodlivý kód. Důrazně proto varujeme před otevíráním přílohy a jakoukoliv reakcí na tento email.

 

V případě, že vyúčtování od společnosti O2 očekáváte, jeho pravost si zkontrolujte ve své internetové samoobsluze O2 a velkou pozornost věnujte číslu účtu, na který máte částku odeslat.

Věnujte zvýšenou pozornost emailovým zprávám, které dostáváte, především pak přílohám a aktivním odkazům, které tyto zprávy obsahují. Pokud máte podezření, že jste podvodný email obdrželi, neotvírejte jeho přílohy ani neklikejte na aktivní odkaz a ihned kontaktujte Klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207.

Pokud budete dodržovat tyto zásady bezpečného používání internetbankingu, minimalizujete tak možnost zneužití vašich finančních prostředků.

Česká spořitelna

Ukázka podvodné mailové zprávy:

Phishing O2

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 8.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,030 - -0,04%
USD 25,158 - -0,21%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster