800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

06.10.2014

Penzijní společnost ČS slaví zodpovědně!

Během oslav svých 20. narozenin podpoří Česká spořitelna - penzijní společnost spolek pro seniory Život 90. Narozeniny slaví na konci tohoto roku, ale už teď přichází s unikátní kampaní -  za každé nově založené doplňkové penzijní spoření daruje 20 Kč na projekt Tísňová péče spolku Život 90, jehož hlavním cílem je ochránit zdraví seniorů a zdravotně postižených lidí.

 

 

Penzijní společnost ČS věnuje v rámci kampaně od 1. října do 31. prosince 2014 za každé nově založené doplňkové penzijní spoření 20 Kč spolku Život 90. Každého klienta, který si nově penzijní spoření sjedná, navíc odmění malým dárkem z chráněných dílen, čímž rovněž podpoří další tři partnerské organizace - SANANIM [nové okno], Auritus [nové okno] a Charitu ČR [nové okno].

Pokud chcete finančně podpořit projekt Tísňové péče i vy sami, přispějte na účet Života 90 - číslo účtu 1937604369/0800. Můžete tak učinit i vkladem v hotovosti, a to bez poplatku na kterékoliv naší pobočce, při zadání variabilního symbolu 20.

V České republice žije 40 000 seniorů v ústavech. 30 % z nich by tam nemuselo být! Podle ředitele spolku Život 90 Jana Lormana si devět z deseti seniorů přeje žít doma, sami ve vyšším věku ale už vše nezvládají. Ti, kteří pobývají doma a nepřesouvají se do domovů pro seniory či jiných zařízení, zůstávají déle v lepší kondici a soběstační.
Propracovaný systém Tísňové péče Života 90 [nové okno] nabízí nepřetržitou komplexní sociální službu, která dodává svým klientům pocit bezpečí při každodenním životě, doma i venku. Služba je pro seniory, kteří žijí sami, i pro ty, kteří jsou aktivní a chodí ven. Stiskem tlačítka, které u sebe nosí, se v případě nouze spojí s nonstop dispečinkem. Dispečink Tísňové péče monitoruje uživatele služby v jeho bytě či venku, je s ním v hlasovém spojení a v krizové situaci zajišťuje poskytnutí okamžité pomoci, kterou si uživatel přivolá pouhým stisknutím tísňového tlačítka. Tísňová péče Života 90 je nejdéle fungující a nejkomplexnější službou svého druhu v České republice a už od roku 1992 pomáhá svým uživatelům žít i ve vysokém věku plnohodnotně, beze strachu a ve vlastním prostředí.

Nadace České spořitelny [nové okno] provoz projektu Tísňová péče letos financuje jedním milionem korun s cílem zajistit dostupnost této služby ve všech regionech ČR (nyní se tísňová péče stará o 1 200 seniorů ve 13 krajích ČR). Pro nové žadatele o službu to díky příspěvku nadace znamená, že jim odpadá pořizovací a instalační poplatek za službu v řádech tisíců korun.
Nadace České spořitelny - generální partner spolku Život 90 - je od roku 2002 vlajkovou lodí firemní filantropie České spořitelny. Zaměřuje se na oblasti, které jsou často ostatními dárci opomíjeny. Jsou to například právě problémy seniorů, dále prevence drogové závislosti a boj s ní nebo péče o lidi s mentálním a kombinovaným postižením.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 2.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,070 + 0,07%
USD 25,535 - -0,02%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster