800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

15.08.2014 12:00

Placení kartou České spořitelny pomáhá zrakově postiženým. Banka jim věnuje minimálně 1 000 000 Kč

  • Česká spořitelna spouští od 15. srpna do konce září 2014 netradiční kampaň. Za každou platbu kartou České spořitelny banka přispěje zrakově postiženým na čtecí pomůcky a další vybavení
  • Cílem banky je poskytnout Palatě - Domovu pro zrakově postižené minimálně 1 000 000 Kč

Česká spořitelna právě spustila netradiční kampaň na podporu placení kartou. Čím více budou její klienti platit za své nákupy kartou, ať už kontaktní či bezkontaktní, tím více Česká spořitelna přispěje na čtecí pomůcky a další vybavení pro lidi se zrakovým postižením z Domova Palata. Kampaň běží až do konce září 2014 a cílem banky je poskytnout minimálně 1 000 000 Kč.

„Placení kartou je v České republice velice populární. České bezkontaktní karty Visa jsou dokonce nejaktivnějšími kartami v Evropě! Jen klienti České spořitelny provedli za první pololetí 2014 více než 36 milionů bezkontaktních plateb. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro tuto netradiční charitativní kampaň, se kterou nám pomůžou naši aktivní klienti,“ uvedla Marie Hešnaurová, ředitelka odboru rozvoje platebních karet České spořitelny.

Českou spořitelnu a Domov Palata pojí dlouhodobé partnerství. Právní předchůdci banky stáli jako hlavní iniciátoři už u jeho vzniku na konci 19. století a banka prostřednictvím Nadace České spořitelny podporuje Palatu dodnes. Ta patří k nejstarším zařízením svého druhu u nás a poskytuje péči lidem se zrakovým postižením z celé republiky. 

„Pokračováním již tradiční spolupráce mezi Domovem Palata, Českou spořitelnou a Nadací ČS je poskytnutí financí na zakoupení čtecích pomůcek pro klienty Domova a dalšího vybavení. Zároveň jsme společně připravili výstavu jako poděkování všem našim pečovatelům za jejich každodenní práci,“ doplnil Jiří Procházka, ředitel Domova Palata.

Zmíněná fotografická výstava nazvaná „Zahalení hrdinové“, kterou banka ve spolupráci s Palatou a svou Nadací ČS připravila v rámci své kampaně, bude veřejně přístupná na Budějovickém náměstí před centrálou České spořitelny, ale i na dalších místech Prahy. Diváky seznámí s tím, jak vidí své ošetřovatele lidé s různým zrakovým postižením a z jejich příběhů bude také patrné, že i s takovým handicapem lze žít bohatý život.

Video ke kampani [nové okno]

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Helena Matuszná
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Tereza Endrštová
Tiskové centrum ČS


PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 2.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,070 + 0,07%
USD 25,535 - -0,02%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster