800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

28.07.2014

Upozorňujeme na novou podobu počítačového viru

Vážení klienti,

upozorňujeme na novou podobu a možné chování počítačového viru, který nabádá klienty k vyplnění citlivých údajů o platební kartě při práci v internetovém bankovnictví. Po přihlášení k vašemu účtu se může zobrazit informační okno (viz obrázek níže), které vybízí k zadání CVV2/CVC2 kódu k vaší platební kartě pod záminkou aktivace služby 3D Secure. Česká spořitelna po klientech NIKDY nepožaduje zadávání bezpečnostního CVV2/CVC2 kódu. Ten může být vyžadován pouze internetovým obchodníkem při platbě přes platební bránu. Službu 3D Secure klientům sice nabízíme, ovšem nabídka registrace v žádném okně samovolně nevyskakuje, klient si musí o aktivaci služby požádat sám. Skutečnou podobu obrazovky s aktivací služby 3D Secure najdete na obrázku níže.

Buďte obezřetní při používání vašeho internetového bankovnictví. Jestliže se vám v internetovém bankovnictví zobrazí žádost o vyplnění vašich citlivých údajů, nikdy je nevyplňujte. Banka touto formou NIKDY po svých klientech nepožaduje sdělení jejich osobních údajů. Nejedná se o skutečnou aktivaci služby 3D Secure, ale váš počítač je pravděpodobně napaden počítačovým virem.

V případě, že byste zaznamenali nezvyklé chování ve vašem internetovém bankovnictví, např. zmíněné nabízení aktivace služby 3D Secure, tak neprodleně kontaktujte bezplatnou informační linku České spořitelny 800 207 207.

Ukázka podoby podvodné stránky:

Ukázka skutečné stránky k aktivaci sužby 3D Secure:

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 9.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,04%
USD 25,424 + 1,06%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster