800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

18.06.2014

Česká spořitelna a Terra-klub vydaly Školní atlas Dnešní finanční svět s akreditací ministerstva školství nově také pro střední školy

  • Česká spořitelna a Terra-klub, o.p.s. společně vydaly Školní atlas Dnešní finanční svět pro střední školy. Atlas je, stejně jako první díl pro základní školy, akreditován ministerstvem školství
  • Vydání atlasu Dnešní finanční svět je součástí stejnojmenného výukového programu, jehož dlouhodobým cílem je prohlubovat finanční gramotnost žáků a studentů prostřednictvím systematického včlenění této tematiky do tradičních předmětů

Česká spořitelna a obecně prospěšná společnost Terra-klub společně vydaly Školní atlas Dnešní finanční svět pro střední školy v tištěné a digitální verzi, s tzv. schvalovací doložkou ministerstva školství. Tento nový atlas navazuje na atlas pro základní školy, který vyšel již v minulém školním roce a rychle si získal oblibu. V současné době s atlasem pracuje již 170 základních škol a víceletých gymnázií po celé ČR.

„Školní atlas Dnešní finanční svět pro střední školy rozvíjí, rozšiřuje a obsahově prohlubuje již vydaný atlas pro základní školy. Předkládá studentům v atraktivní podobě podrobně zpracovaná základní finanční témata uvedená v Rámcovém vzdělávacím programu pro gymnázia,“ uvedla Jitka Chlupáčová, manažerka CSR projektů České spořitelny. „Atlas pro střední školy je obohacen a rozšířen o kapitoly, které jsou pro celkové pochopení finanční tematiky nezbytné, jako například jednání a rozhodování člověka, základní princip fungování trhu či role veřejného sektoru,“ doplnila Chlupáčová.

„Atlas Dnešní finanční svět je charakteristický především tím, že klade důraz na souvislosti finančních témat s učivem tradičních předmětů. K vysvětlení dané problematiky je například využita řada historických paralel i regionálních rozdílů. Právě mezipředmětové souvislosti jsou při výuce finančních témat nezbytným základem pro zvyšování finanční gramotnosti studentů. Unikátní je rovněž samotné grafické zpracování ekonomické reality atraktivní formou v podobě map, schémat, tabulek a grafů či rozšiřující digitální verze atlasu s množstvím interaktivních animací ekonomických jevů,“ doplnil Daniel Kozák, ředitel Terra-klubu.

Ukázku atlasu si můžete prohlédnout zde [nové okno], animaci různých ekonomických jevů například zde [nové okno] či zde [nové okno].

K oběma Školním atlasům Dnešní finanční svět je k dispozici také rozšířená Metodická příručka Dnešní finanční svět určená vyučujícím. Přináší didaktická a metodická doporučení pro využití obou atlasů při praktické výuce na školách.

Dnešní finanční svět je komplexní výukový program zahrnující kromě stejnojmenných atlasů a metodické příručky také semináře pro pedagogy, doplňkovou podporu pro žáky, rodiče i učitele na internetovém portále www.dnesni-financni-svet.cz a také deskovou hru Finanční svoboda, kterou zaměstnanci České spořitelny lektorují na školách. Tato hra je vhodným interaktivním doplňkem ke školním atlasům, které slouží nejenom školám, ale jsou určeny i pro širokou veřejnost.

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Helena Matuszná
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Terra Klub, o.p.s.
Daniel Kozák, ředitel společnosti

 

PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 9.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,04%
USD 25,424 + 1,06%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster