800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

14.05.2014

Upozornění na nový phishingový útok

Vážení klienti,

rádi bychom Vás upozornili na opakující se šíření podvodného emailu (tzv. phishingu), o kterém jsme vás informovali koncem dubna 2014. Zpráva vyzývá příjemce k úhradě dlužné částky, která vznikla v důsledku využívání bankovního produktu. V jednotlivých emailech se liší identifikační číslo i dlužná částka, zprávy jsou rozesílány pod různými jmény a z různých emailových adres. Zpráva obsahuje množství gramatických chyb a překlepů, nemá ani hlavičku žádného finančního ústavu. Důrazně varujeme před otevíráním přílohy a jakoukoliv reakcí na tento email. Příloha je infikovaná trojským koněm.

Žádné takové zprávy klientům nerozesíláme a prostřednictvím emailu takovéto záležitosti neřešíme. Prostřednictvím emailu ani nepožadujeme žádné bezpečnostní údaje.

Věnujte proto zvýšenou pozornost emailovým zprávám, které dostáváte, především pak přílohám a aktivním odkazům, které tyto zprávy obsahují. Pokud máte podezření, že jste takový email obdrželi, neotvírejte jeho přílohy ani neklikejte na aktivní odkaz a ihned kontaktujte Klientskou linku České spořitelny na bezplatném telefonním čísle 800 207 207.

Pokud budete dodržovat tyto zásady bezpečného používání internetbankingu, minimalizujete tak možnost zneužití vašich finančních prostředků.

Česká spořitelna

 

Ukázka podvodné mailové zprávy:

 

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 2.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,070 + 0,07%
USD 25,535 - -0,02%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster