800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

10.04.2014

Česká spořitelna se stala Nejvstřícnější bankou – Handicap Friendly za rok 2013. Nově spustila službu simultánního online přepisu pro neslyšící klienty

  • Česká spořitelna získala ocenění Nejvstřícnější banka – Handicap Friendly za rok 2013
  • Na základě hlasování osob se zdravotním handicapem byla banka oceněna ve všech čtvrtletních hodnoceních
  • V dubnu 2014 spustila ve 26 pobočkách službu pro obsluhu neslyšících klientů – simultánní online přepis
  • ČS má 272 bankomatů uzpůsobených pro obsluhu nevidomými klienty. Lidé s handicapem, kteří nezvládnou výběr z bankomatu, vyberou hotovost zdarma ve všech 653 pobočkách ČS

Česká spořitelna získala ocenění Nejvstřícnější banka – Handicap Friendly za rok 2013. Ocenění za přístup k osobám s handicapem získala banka na základě hlasování samotných osob se zdravotním postižením a obhájila tak své prvenství ve všech čtvrtletních hodnoceních v roce 2013. Česká spořitelna nadále pokračuje v odstraňování všech bariér tak, aby byla bankou pro všechny, tedy i pro lidi s handicapem. Spolupracuje s několika organizacemi, které se zabývají podporou specifických potřeb této skupiny osob, a na základě jejich doporučení přichází s novými službami. V dubnu 2014 zavedla Česká spořitelna ve svých 26 pobočkách novou bezbariérovou službu pro klienty s poruchou sluchu – aplikaci eScribe, která umožňuje simultánní online přepis. 

„Online přepis znamená opravdu velkou pomoc – doteď jsme s lidmi s poruchou sluchu komunikovali s velkým rizikem, že si neporozumíme. Musím říct, že na online přepisu se mi moc líbí nasazení moderní technologie do světa mezilidské interakce,“ uvedl k nové službě Jiří Škorvaga, člen představenstva České spořitelny.

Tato nová služba je vhodná především pro ohluchlé a nedoslýchavé klienty. Funguje na základě spojení s přepisovatelským centrem, které zprostředkovává rozhovor pracovníka pobočky s klientem pomocí simultánního online přepisu na obrazovku tabletu, jenž je klientovi v pobočce k dispozici. Aplikace eScribe usnadňuje a zrychluje komunikaci s lidmi s poruchou sluchu a zároveň eliminuje případná nedorozumění. Služba funguje ve 26 pobočkách ČS po celé ČR. Česká spořitelna ji pro klienty provozuje zcela zdarma a je k dispozici v pracovních dnech během celé otevírací doby vybraných poboček, klienti si tedy nemusejí dopředu sjednávat žádnou schůzku.

Služba eScribe je další krok směrem k lidem se zdravotním handicapem. Česká spořitelna již dlouhodobě spolupracuje například s Pražskou organizací vozíčkářů (POV), která pro ni mapujeme bezbariérovost poboček a bankomatů. S Českým červeným křížem v rámci projektu Přátelská místa vzdělává banka své zaměstnance v pobočkách ve správném přístupu k lidem s různým druhem handicapu, k seniorům a také v oblasti první pomoci. S Kontem bariéry pořádá Kurzy bankovnictví pro handicapované a se Sjednocenou organizací slabozrakých a nevidomých (SONS) organizuje pro lidi se zrakovým postižením školení, jak správně používat bankomaty se zvukovým výstupem a nabízí jim pracovní stáže. SONS rovněž pro ČS vytipovává místa, která jsou vhodná pro umístění audio modulů, které usnadňují obsluhu bankomatu slabozrakým a nevidomým klientům. Banka má dnes již 272 takto upravených bankomatů. Lidé s handicapem, kteří nemohou ze zdravotních důvodů obsluhovat bankomat, vyberou hotovost zdarma ve všech 653 pobočkách ČS.


Označení poboček ČS, které umožňují simultánní přepis rozhovoru klienta s poradcem


Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Helena Matuszná
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Tereza Fořtová
Tiskové centrum ČS

 

PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 9.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 + 0,04%
USD 25,424 + 1,06%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster