800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

10.03.2014

Česká spořitelna podporuje český design: již od roku 2006 je partnerem Výročních cen Akademie designu ČR (Czech Grand Design)

  • Česká spořitelna je partnerem Výročních cen Akademie designu ČR již od roku 2006
  • Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo v neděli 9. března 2013 ve Stavovském divadle v Praze, absolutní vítězka Monika Drápalová získala od banky zakázku ve výši 100 tisíc Kč na výrobu ocenění pro příští ročník cen
  • Práce designerů nominovaných na Objev roku Cen Czech Grand Design 2013 vystavuje banka do konce března ve své Window Galerii ČS v Praze

Česká spořitelna podporuje Výroční ceny Akademie designu ČR (Czech Grand Design) už od jejich založení v roce 2006. Generálním partnerem cen je nyní již třetím rokem značka ERSTE Premier, pod jejíž hlavičkou Česká spořitelna poskytuje své služby movitější klientele. Slavnostní vyhlášení letošního ročníku proběhlo v neděli 9. března 2013 ve Stavovském divadle v Praze. Absolutní vítězkou Cen Czech Grand Design 2013, tedy Grand designérem roku 2013, byla zvolna módní návrhářka Monika Drápalová, která od ERSTE Premier získala zakázku ve výši 100 tisíc Kč na výrobu ocenění pro další ročník cen. Výtvory těch, kteří byli nominováni na Objev roku Cen Czech Grand Design 2013, vystavuje banka do 31. března 2014 ve Window Galerii České spořitelny v Praze.

„Velmi nás těší, že je značka ERSTE Premier i v letošním roce generálním partnerem unikátního projektu Ceny Czech Grand Design, který je v českém uměleckém prostředí zcela výjimečný. Nadstandardní bankovní služby a design spolu úzce souvisejí, a to svou jedinečností a také zacílením na náročnou klientelu,“ řekl Jiří Zelinka, ředitel ERSTE Premier a ERSTE Private banking. „Právě pro tuto klientelu již několik let s maximální péčí vytváříme značku ERSTE Premier. Podobně jako autoři vítězných děl i my v ERSTE Premier našim zákazníkům „na míru“ připravujeme jednotlivé produkty, které jim do života přinesou nejenom užitek, ale i radost,“ doplnil Jiří Zelinka.

„Česká spořitelna, respektive nyní její značka ERSTE Premier, stojí u Cen Czech Grand Design od jejich založení. V roce 2006 jsme přišli s nápadem ceny uspořádat a zviditelnit tak český design pro širokou veřejnost. Česká spořitelna nás tehdy podpořila a činí tak dodnes,“ řekla Jana Zielinski, ředitelka Profil Media, pořádající agentury Cen Czech Grand Design. „Velmi si toho vážíme. Jedná se nejen o strategickou podporu samotného projektu, ale obecně také o podporu české designové scény. Vítězka loňského ročníku Lucie Koldová letos pro vítěze navrhla cenu Kapku štěstí, protože právě tu designéři kromě píle a talentu také potřebují. Ceny Czech Grand Design potřebují kromě kreativity a prestiže také silného partnera, a tím je právě ERSTE Premier,“ dodala Jana Zielinski.

Výroční ceny Akademie designu ČR (Ceny Czech Grand Design) každoročně oceňují tvůrce za mimořádné počiny v oblasti designu a zároveň pomáhají široké veřejnosti lépe se orientovat na scéně českého designu. Jména vítězů vzejdou ze tříkolového hlasování Akademie designu ČR složené z předních českých odborníků na design: teoretiků, kurátorů, kritiků a publicistů. Ceny jsou udíleny v následujících kategoriích: Designér roku, Designér šperku roku, Grafický designér roku, Fotograf roku, Módní designér roku, Obchod roku a Výrobce roku, Objev roku a Grand designér roku, který se stane autorem ceny pro Ceny Czech Grand Design 2014. Akademie designu ČR rovněž uvádí osobnost do síně slávy a vyhlašuje cenu veřejnosti. Více informací o Cenách Czech Grand Design zde [nové okno].

  Czech Grand Design  

 

Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Helena Matuszná
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Marek Pšeničný
Tiskové centrum FSČS

 

PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 6.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,050 + 0,04%
USD 25,194 - -0,61%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster