800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

13.02.2014

Dámský investiční klub České spořitelny, unikátní platforma pro zapálené investorky, funguje už šestým rokem a má téměř 2 700 členek

  • Dámský investiční klub České spořitelny slaví šest let od svého založení
  • ČS byla první bankou v České republice, která přišla s myšlenkou založit platformu sloužící k setkávání zájemkyň o svět investic 
  • Aktuálně má téměř 2 700 členek; téměř polovina aktivních investorek již investuje pravidelně; nejčastěji preferují konzervativní investiční nástroje (dluhopisy a dluhopisové fondy)

Dámský investiční klub České spořitelny oslaví 15. února 2014 své šesté narozeniny. Česká spořitelna byla první bankou v České republice, která přišla s myšlenkou založit platformu sloužící pro setkávání zájemkyň o investování. Aktuálně má klub zhruba 2 700 registrovaných členek, přičemž velká část z nich jsou zároveň klientkami České spořitelny (76 %). Členkami klubu jsou také manažerky, podnikatelky či novinářky z celé České republiky, nejpočetněji je zastoupena věková kategorie 30 až 40 let.

„Členství v Dámském investičním klubu České spořitelny si od začátku vážím, protože mi nabízí přesně takovou rozmanitost, jaká je mi blízká. Nejen, že se setkávám s mnoha inspirativními lidmi, ale vždy se dozvím něco nového a užitečného ze světa financí a užiju si přitom i zábavu. Navíc si prostřednictvím tohoto klubu neustále rozšiřuji svou síť obchodních kontaktů,“ řekla budoucí ředitelka úseku Lidské zdroje (HR) České spořitelny Jitka Schmiedová, která stála zároveň u zrodu Dámského investičního klubu ČS. „Právě díky jeho edukativní části se ze mě stala řádná investorka s diverzifikovaným portfoliem, které se skládá nejen z fondů, ale i z nemovitostí a nově také z všestranné ochrany mé existence nyní i v budoucnosti. Investice do šperku, který by se mnou prožil můj další život, je má příští meta,” doplnila Jitka Schmiedová.

Měsíčně se do Dámského investičního klubu ČS zaregistruje v průměru 15 nových členek, což je sice nepatrně méně než v loňském roce, členky však nyní více investují: pravidelně jich investuje téměř 46 %, což je dvojnásobně více než v roce předchozím. Preferují stále především konzervativní investiční strategii: nejčastěji investují do dluhopisů a dluhopisových fondů (63 % z celkového objemu investic), dále do akcií (21 %) a fondů peněžního trhu (13 %). Zhruba 3 % pak připadají na alternativní investice, např. nemovitostní trh.

„Za šest let existence Dámského investičního klubu ČS si mohly jeho členky a příznivkyně vyslechnout již téměř 30 specializovaných přednášek a také přečíst řadu odborných článků v časopise Lady In či na webových stránkách klubu. Těší mě, že se o dění v klubu stále intenzivně zajímají a chtějí se také aktivně podílet na utváření klubové náplně,“ řekla Romana Vlková, manažerka Dámského investičního klubu České spořitelny. „Společně se nám daří vytvářet exkluzivní nezávislé zázemí pro výměnu znalostí a zkušeností v oblasti investování. Vnímáme, že se chování členek klubu neustále mění a vyvíjí: například od kdysi převládajících jednorázových investic směrem k těm pravidelným,“ doplnila Romana Vlková.

Za dobu svého fungování připravil Dámský investiční klub ČS čtrnáct odborně-společenských setkání pro své členky a pravidelně vydává také časopis Lady In. Vzdělávací záměr klubu naplňují rovněž webové stránky www.investicniklub.cz [nové okno], které mají nový vizuál a jsou propojeny s Investičním centrem České spořitelny. Mezi stabilní a dlouholeté partnery Dámského investičního klubu ČS patří časopis Harper’s Bazaar, dále například Léčebné lázně Jáchymov či Auto Volvo Czech a jeho autorizovaní dealeři. V roce 2013 se novými partnery staly společnosti Ylia, Goldsirio či odborný měsíčník Make Money.


Pro další informace prosím kontaktujte Tiskové centrum Finanční skupiny České spořitelny:

Helena Matuszná
Tisková mluvčí ČS
E-mail: tiskove_centrum@csas.cz
Klára Pačesová
Tiskové centrum ČS

 

PDF verze tiskové zprávy [nové okno]

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 5.12.2016
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,040 - -0,11%
USD 25,349 - -0,73%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster