800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

11.07.2007

Česká spořitelna je zúčtovací bankou Energetické burzy Praha

Česká spořitelna je od začátku července další bankou, která bude zajišťovat zúčtování obchodů uzavřených na trhu Energetické burzy Praha (PXE). Uzavřela o tom smlouvu se společností UNIVYC, která pro burzu zabezpečuje clearingové služby. Česká spořitelna je v současnosti třetí bankou, která bude zajišťovat vypořádání obchodů na tomto trhu.

„Kromě dnes již široce používaného měnového, úrokového a komoditního zajištění pro naše korporátní a institucionální klienty připravujeme speciální nabídku zcela nových produktů pro zajištění cen a vypořádání obchodů s elektrickou energií na nově vznikající energetické burze,“ uvedl Petr Witowski, ředitel úseku finanční trhy - obchodování a prodej České spořitelny.

Každý účastník obchodování na Energetické burze Praha musí mít uzavřenou smlouvu s tzv. clearingovou bankou, která za něj zajišťuje zúčtování uzavřených obchodů. Clearingová banka přebírá plnou odpovědnost za bezpodmínečné splnění závazků plynoucích ze zúčtování burzovních obchodů účastníka obchodování, se kterým má uzavřenu smlouvu o zajištění zúčtování.

Energetická burza Praha je novou obchodní platformou v České republice určenou pro obchodování s elektrickou energií. Byla založena 5. března 2007 s cílem nastavit nová pravidla pro obchodování s elektrickou energií a bude nabízet obchodování s elektřinou v podobě termínových derivátů. Obchodování na burze bude zahájeno 17. července 2007.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 23.8.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,080 = 0,00%
USD 22,186 + 0,34%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster