800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

07.06.2007

Informace o platebních transakcích prostřednictvím sítě SWIFT

Rádi bychom Vás informovali o principu zpracovávání zahraničních plateb a vysvětlili důvody a skutečnost, že Vaše údaje uváděné při mezinárodních platebních transakcích (jméno, případně adresa, číslo účtu, částka, případně účel platby) se mohou stát součástí informací sdělovaných společností SWIFT americkému ministerstvu financí pro účely boje proti terorismu.

Mezinárodní platební převody klientů provádí každá banka prostřednictvím Společnosti pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication – SWIFT) založené dle belgického práva, s ústředím v Belgii. Banky, pokud chtějí klientům nabídnou globální platební služby (tedy i platební operace do a ze zahraničí), nemají v současné době jinou možnost než využít služeb sítě SWIFT. Důvodem je především fakt, že síť SWIFT splňuje vysoké požadavky na bezpečnostní standardy z technického i organizačního hlediska takovýchto plateb. Navíc neexistuje jiná organizace poskytující stejné služby ve stejném celosvětovém rozsahu. Společnost SWIFT má operační střediska v Evropě i USA, kde dočasně ukládá všechna data z provedených finančních transakcí.

Po 11. září 2001 si americké ministerstvo financí na základě soudního příkazu vyžaduje od operačního centra SWIFT v USA údaje o některých platebních transakcích pro účely boje proti terorismu. Podle sdělení zástupců společnosti SWIFT existuje mezi společností SWIFT a americkým ministerstvem financí dohoda, která zajišťuje, aby se objem požadovaných dat omezil na nezbytné minimum a zároveň určuje jejich využití pouze pro účely boje proti terorismu. Celá záležitost je řešena na mezinárodní úrovni, zejména mezi evropskými institucemi a společností SWIFT, a to s důrazem na část evropské legislativy pokrývající oblast ochrany osobních údajů, navíc s přihlédnutím k evropské právní úpravě bankovního tajemství.

Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku


Pobočky se směnárnou

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


Kurzovní lístky

Aktuální k: 21.9.2017
Kurz měny: deviza - střed
EUR 26,100 + 0,04%
USD 21,750 - -0,11%

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster