800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Aktuality

26.06.2012 21:20

Stanovisko České spořitelny k sKartě a poštovním poukázkám

  1. sKarta je od počátku postavena jako jednoduchá služba, která umožní snadné používání a bezplatné čerpání dávek. Ověřili jsme si, že drtivá většina klientů nebude mít s jejím využíváním jakýkoli problém. V ČR je v současné době vydáno 10,6 milionu karet (z toho 3 miliony vydala Česká spořitelna). Jde tedy o instrument, který široká veřejnost dobře zná a umí s ním zacházet.
  1. Jsme si vědomi, že pro některé občany by ze zdravotních a jiných důvodů používání naopak představovalo komplikaci. Pro ně platí možnost zachování stávajícího způsobu výplaty dávek.
  1. Zasílání prostředků z osobního účtu přes poštovní poukázku nyní používá u České spořitelny 600  klientů měsíčně a toto číslo se stále snižuje, protože služba je relativně drahá a komplikovaná. Naopak používání karet je jednoduché a v případě sKarty bude první výběr a převod peněz bez poplatku.
  1. První karty dodá Česká spořitelna úřadům práce na konci června, vybraná kontaktní pracoviště ÚP je začnou předávat klientům od 2. července 2012 v rámci pilotního testování. Náběh bude postupný. Do konce roku však mají klienti stále možnost využívat existující způsob čerpání dávek přes poštovní poukázku. Česká spořitelna připraví informační kampaň a doporučení pro snadné a bezpečné používání sKarty.
  1. Zároveň bude Česká spořitelna ve druhé polovině roku 2012 sledovat a zjišťovat potřeby uživatelů sKarty a služby podle nich upravovat.
  1. sKarta nabízí klientům vedle standardních výhod platebních karet:
  • bezpečný a pohodlný přístup k prostředkům ze sociálních dávek
  • pro dávky není třeba chodit na poštu nebo na úřad
  • prostřednictvím karty je možné čerpat dávky v kterémkoli bankomatu (Česká spořitelna má více než 1 300 bankomatů) nebo přímo platit v obchodech - pro uživatele sKarty připravuje Česká spořitelna slevy u vybraných obchodních řetězců a ve vybraných lékárnách.
Pobočky a bankomaty

Bankomaty


Pobočky


Objednání na pobočku

Kontakty

Infolinka: 800 207 207

 

Facebook České spořitelny Twitter YouTube

Kurzovní lístky

Aktuální k: 18.4.2014
Kurz měny: deviza - střed
EUR 27,500 + 0,11%
USD 19,856 - -0,08%

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster