800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

26.04.2007

Zasedání ČNB - sazby v dubnu beze změny

  • Centrální banka dnes ponechala sazby na 2.50 % již po sedmé v řadě. To bylo v souladu s naším i s tržním očekáváním.
  • Očekáváme, že tisková konference se bude nést v mírně jestřábím tónu. Data, jež z české ekonomiky v poslední době, zejména v posledním měsíci, přišla (maloobchodní tržby, nezaměstnanost), naznačují, že stále velice vysoké tempo růstu by se mohlo postupně přetavit do inflačních poptávkových tlaků.
  • Obdobný scénář sdílí minimálně guvernér Tůma, který minulý týden v rozhovoru pro Reuters prezentoval své mírné obavy z rostoucí ekonomiky a toho, že by mohla roznítit inflační tlaky.
  • Zda situaci stejně vnímá i Bankovní rada bude patrné z tiskovky, která začíná 1530, a to, jak vidí Rada vývoj v nejbližších 18 měsících pak ze zveřejněného čtvrtletního updatu prognózy vývoje inflace a růstu (celá zpráva o inflaci pak až o týden v pátek).
  • Po tiskovce se znovu ozveme.

Martin Lobotka
Česká spořitelna, a.s.
Ekonomické a strategické analýzy
tel.: + 420 224 995 192
www.sporka.cz/analyza

Důležitá upozornění (tzv. „disclaimer“), včetně případného konfliktu zájmů, dle Vyhlášky o poctivé prezentaci investičních doporučení (114/2006 Sb.) jsou k dispozici na webových stránkách tvůrce tohoto dokumentu – odboru Ekonomických a strategických analýz České spořitelny www.csas.cz/analyza. Přímý odkaz na dokument s důležitými upozorněními je: www.csas.cz/analyza_upozorneni. Historie vydaných investičních doporučení je k dispozici v Měsíčních strategiích, které jsou dostupné na výše uvedené webové adrese.

 

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster