800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Archiv aktualit

29.03.2007

ČNB po zasedání - žádná změna

  • Česká národní banka ponechala na svém dnešním zasedání sazby beze změny již po 6. měsíc v řade. Bylo to jak v souladu s tržním, tak v souladu s naším očekáváním.
  • Klíčová dvoutýdenní reposazba tak zůstává na 2.50%.
  • V 15:30 začína tisková konference, kde ČNB představí svůj názor, co se týče rizik ohledně budoucího vývoje. Očekáváme vybalancované vyznění tiskovky naznačující zatím nekončící období stabilních sazeb.
  • V únoru řadila Bankovní rada k proinflačním rizikám zahraniční vývoj a korunu, k protiinflačním pak nízkou současnou inflaci a levnou ropu. Od té doby kurz koruny posílil; domnívám se, že tento faktor z prohlášení buď zcela vypadne nebo bude zmíněn jako mírné protiinflační. Stejně tak nebude jako protiinflační riziko zmiňována ropa, která mezičasem mírně zdražila.        
  • Cíl pro konec roku neměním: nadále očekávám dvojí zvýšení na 3% v červenci a říjnu, rizikem zůstává časování.
  • Po tiskovce se opět ozveme s čerstvými zprávami.

Hezký den,

Martin Lobotka
Česká spořitelna, a.s.

Ekonomické a strategické analýzy
Na Perštýně 1, Praha 1, 113 98
tel.:     + 420 224 995 192
fax:     + 420 224 995 120
mlobotka@csas.cz
www.sporka.cz/analyza

Důležitá upozornění (tzv. „disclaimer“), včetně případného konfliktu zájmů, dle Vyhlášky o poctivé prezentaci investičních doporučení (114/2006 Sb.) jsou k dispozici na webových stránkách tvůrce tohoto dokumentu – odboru Ekonomických a strategických analýz České spořitelny www.csas.cz/analyza. Přímý odkaz na dokument s důležitými upozorněními je: www.csas.cz/analyza_upozorneni. Historie vydaných investičních doporučení je k dispozici v Měsíčních strategiích, které jsou dostupné na výše uvedené webové adrese.

 


Tato zpráva a všechny připojené soubory jsou důvěrné a určené výlučně adresátovi(-ům). Jestliže nejste oprávněným adresátem, je zakázáno jakékoliv zveřejňování, zprostředkování nebo jiné použití těchto informací. Jestliže jste tento mail dostali neoprávněně, prosím, uvědomte odesilatele a smažte zprávu i přiložené soubory. Odesilatel nezodpovídá za jakékoliv chyby nebo opomenutí způsobené tímto přenosem.
 
This message and any attached files are confidential and intended solely for the addressee(s). Any publication, transmission or other use of the information by a person or entity other than the intended addressee is prohibited. If you receive this in error please contact the sender and delete the message as well as all attached documents. The sender does not accept liability for any errors or omissions as a result of the transmission.
 

Kontakty

Infolinka: 800 207 207


Facebook České spořitelny Twitter YouTube


© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster