800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Co je to správa aktiv

Cílem  správy aktiv je zhodnotit svěřené peníze prostřednictvím investic na peněžních a kapitálových trzích. V současných podmínkách nízkých úrokových sazeb hledá mnoho investorů alternativu k tradičním bankovním vkladům . Takovou alternativou se mohou stát právě nástroje finančních trhů. Peněžní a kapitálové trhy dnes nabízejí širokou paletu možností, jak klientovy volné finanční prostředky investovat, a to nejen  na domácím trhu, ale téměř po celém světě. Investice mohou být činěny v různých měnách.

Při aktivním investování je pochopitelně nezbytné mít přehled o ekonomických datech, výsledcích hospodaření jednotlivých společností, politických událostech a dalších důležitých faktorech ovlivňujících vzestupy a poklesy kurzů akcií, podílových fondů, dluhopisů a dalších nástrojů finančních trhů. Přístup k těmto informacím, jejich sledování a vnímání souvislostí je však velmi náročné na čas a v neposlední řadě také vyžaduje odborné znalosti. Proto se klienti obrací na investiční profesionály, kteří výše uvedené informace (a mnohé další) sledují za ně.

Podstatou služby správa aktiv je právě svěření majetku do péče zkušených profesionálů. Díky tomu klient nemusí neustále sledovat vývoj na trzích, je  pravidelně informován o vývoji hodnoty svého majetku a pro jeho prostředky jsou na světových trzích vyhledávány nejvýhodnější možnosti investování v souladu se zvolenou investiční strategií. Prostřednictvím vhodných investičních nástrojů je možné klientovi výrazně přispět k optimalizaci jeho daňových povinností. Současně mohou některé investiční nástroje klientovi zjednodušit a ulehčit administrativu spojenou s investováním na kapitálových trzích. Pro výběr vhodné investiční strategie jsou klientovi k dispozici specialisté na investice - investiční poradci.

Upozornění na rizika!

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster