800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Od:
Do:
Dokumenty zobrazovat:    
     

23.1.2017
Česká spořitelna ukončuje spolupráci se společností Fincentrum a podává na ni žalobu   

Česká spořitelna se rozhodla ukončit partnerství se společností Fincentrum, která byla jejím smluvním partnerem pro distribuci finančních služeb. Banka dospěla k tomuto rozhodnutí na základě opakovaného jednání této společnosti, které bylo v neprospěch České spořitelny nebo ji přímo poškozovalo.

23.1.2017
Česká spořitelna přichystala pro malé a střední firmy 100 milionů euro. Nabízí garance od finančních institucí EU firmám od start-upů až po středně velké společnosti   

Česká spořitelna uzavřela s Evropskou Investiční Bankou garanční smlouvu, která bude z 50 % pokrývat rizika z nových úvěrů poskytovaných inovativním malým a středním firmám. Nové úvěry dosáhnou hodnoty 100 milionů euro

19.1.2017
Obyvatelé Tábora mohou zaplatit nově za psa či za odpad přes E-fakturu   

„Kam jsem dal tu složenku na poplatek ze psů?“ „Už přišla složenka za komunální odpad?“ Starosti, které čas od času řeší mnozí z nás, mohou odpadnout obyvatelům města Tábor, kteří využívají elektronické bankovnictví České spořitelny. Díky službě E-faktura mohou začít klienti České spořitelny nově dostávat do svého internetového bankovnictví SERVIS 24 výzvy k uhrazení místních poplatků za psa či za svoz komunálního odpadu. Jednoduše a rychle mohou následně dané platby i provést.

10.1.2017
Česká spořitelna – penzijní společnost ukončila výplatu všech klientů zrušeného II. pilíře   

ČS penzijní společnost vyplatila klientům peníze z II. pilíře v celkovém objemu téměř 600 mil. Kč.

6.1.2017
Odvahu i finanční stabilitu vyzdvihne Cena Floccus, hlasovat může i veřejnost   

Překonat bariéry, které lidem do cesty staví stáří, mentální postižení nebo drogová závislost, chce odvahu. Tu již potřetí vyzdvihne Nadace České spořitelny prostřednictvím Ceny Floccus pro organizace a jednotlivce, kteří tyto znevýhodněné skupiny lidí podporují. Jedná se o stejné oblasti, v nichž dlouhodobě působí i Nadace ČS.

3.1.2017
Erste Premier vede od ledna Petra Ondrušová, šéfem Erste Private Banking je Tomáš Petr   

Od 1. ledna 2017 mají služby prémiového bankovnictví České spořitelny nové vedení. Manažerkou Erste Premier je Petra Ondrušová, Erste Private Banking vede Tomáš Petr. Oba dlouhodobě působili na manažerských postech v bance. Jiří Zelinka, který dříve vedl oba segmenty, odešel za novými projekty mimo banku.

29.12.2016
Česká spořitelna odkládá zvýšení hypotečních úroků, klienti tak mohou získat historicky nejnižší sazby až do poloviny ledna   

Česká spořitelna vychází vstříc klientům a prodlužuje termín, do kterého si mohou lidé zajistit hypoteční úvěr za výhodnější sazby.

27.12.2016
Už jen pár dní zbývá na poslední vklady na účty stavebního spoření a penzijního spoření. Kdy nejpozději je odeslat?   

Na nejvyšší možnou míru státního příspěvku nebo daňového odpočtu klienti dosáhnou, pouze pokud pošlou příslušnou částku včas, tedy do konce roku. Šanci mají i klienti, kteří nespoří pravidelně v průběhu roku. Mohou totiž zbývající sumu doplatit najednou.

20.12.2016
Analytici České spořitelny - Technické služby: Má je zajišťovat město nebo soukromník?   

Česká města vydávají na technické služby, tedy na údržbu místních komunikací, veřejné zeleně, osvětlení a na odpadové hospodářství, průměrně 18 % svých rozpočtů. Vedle toho musí opravovat a rekonstruovat silnice a chodníky ve svém vlastnictví, modernizovat lampy pouličního osvětlení, investovat do výstavby městských parků i do moderních technologií svozu a sběru odpadu.

15.12.2016
Melinda navrací dětský úsměv tam, kde se ztratil   

„Těmto dětem nikdo jiný nepomůže. V České republice je málo organizací, které by pracovaly přímo s předškolními dětmi z nefunkčních rodin. Většinou se jim začnou věnovat až v době, kdy se dostanou do dětského domova," vysvětluje Vladislava Táčnerová, ředitelka neziskové organizace Smíšek, která v Praze provozuje integrační školičky pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí.

13.12.2016
Úroky hypoték České spořitelny půjdou od ledna nahoru, klienti tak mohou získat historicky nejnižší sazby do konce roku   

Česká spořitelna zvýší od 1. ledna 2017 úrokové sazby hypotečních úvěrů o 0,4 % u všech fixací. Od začátku příštího roku tak zájemci o financování nemovitosti získají hypotéky s úročením od 2,19 %.

8.12.2016
Podle magazínu The Banker je Česká spořitelna Bankou roku 2016 pro Českou republiku, ocenění sbírá i v dalších soutěžích   

Česká spořitelna získala už podeváté titul Banka roku 2016 pro Českou republiku v hodnocení prestižního magazínu The Banker. Stabilitu a finanční zdraví České spořitelny vyzdvihla zahraniční porota složená z generálních ředitelů a vedoucích pracovníků britských firem společně s redaktory měsíčníku, který vychází od roku 1926.

7.12.2016
Zásady zodpovědného půjčování platí i o Vánocích. Na co si dát pozor při nákupu dárků na splátky   

Vánoce bývají pro velkou část lidí finančně náročným obdobím. Větší investici představuje kromě dárků také pořízení vánočního stromku a slavnostního jídla a pití. Nákupy na splátky jsou proto o svátcích častým tématem.

6.12.2016
Už jen tři týdny zbývají na poslední vklady na účty stavebního spoření a penzijního spoření. Kdy nejpozději je odeslat?   

Na nejvyšší možnou míru státního příspěvku nebo daňového odpočtu klienti dosáhnou, pouze pokud pošlou příslušnou částku včas, tedy do konce roku. Šanci mají i klienti, kteří nespoří pravidelně v průběhu roku.

1.12.2016
Otevírací doba poboček České spořitelny a lhůty platebního styku na konci roku 2016   

Česká spořitelna informuje o lhůtách platebního styku na konci roku 2016, které určují termíny podání transakcí, pokud mají být zpracovány a připsány na účet příjemce ještě letos.

30.11.2016
Klienti mají poslední měsíc na výběr peněz z anonymních vkladních knížek. Jejich výplata skončí na konci roku 2016.   

V říjnu a listopadu lidé přinesli téměř 6 500 anonymních vkladních knížek, ze kterých si celkem vyzvedli více než 24 milionů Kč. Vklady z anonymních vkladních knížek si mohou klienti vybrat naposledy 31. prosince 2016.

29.11.2016
Finanční gramotnost v ČR podle regionů: Kde se lidé ve financích vyznají, s čím potřebují poradit a jak vycházejí s penězi?   

Z dlouhodobého průzkumu finanční gramotnosti, který pro Českou spořitelnu provedla společnost Millward Brown letos v létě, vyplývá, že nejvíce finančně gramotní jsou lidé v Praze. Na druhém místě jsou obyvatelé Jihomoravského kraje a hned po nich jsou Středočeši.

24.11.2016
Finanční gramotnost v regionech: Kde se lidé ve financích vyznají, s čím potřebují poradit a jak vycházejí s penězi?   

Z dlouhodobého průzkumu finanční gramotnosti, který pro Českou spořitelnu provedla společnost Millward Brown letos v létě, vyplývá, že nejvíce finančně gramotní jsou lidé v Praze. Liberečtí a Královéhradečtí dosáhli stejného výsledku, který jen mírně zaostává za celorepublikovým průměrem.

Pobočky a bankomaty

       
Mapa České republiky Hlavní město Praha Pardubický Královéhradecký Liberecký Ústecký Karlovarský Plzeňský Jihočeský Vysočina Jihomoravský Zlínský Moravskoslezský Olomoucký Středočeský

Přihlášení

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster