800 207 207

Přihlášení do iBODU

Přihlášení do SERVIS 24

Přihlášení do BUSINESS 24

Pomáháme k dobrému hospodaření

Jsme největší bankou v České republice s 4,74 miliony klientů, kteří denně využívají našich finančních produktů a služeb. Uvědomujeme si proto, jak důležitá je znalost finančního světa pro každého z nás. Abychom dobře rozuměli financím už od útlého věku, rozhodli jsme se pořádat vzdělávací programy určené pro žáky základních, středních a vysokých škol. Cílem našich programů je zvýšit finanční gramotnost dětí a mládeže a přispět tak k dobrému hospodaření celé rodiny.


Přispíváme k vyšší finanční gramotnosti Čechů


Naší vlajkovou lodí pro oblast finančního vzdělávání je program Finanční svoboda, kterýje určený učitelům a žákům základních, středních a vysokých škol. Jeho hlavním cílem je naučit děti a mladistvé hospodařit s financemi, plánovat rozpočet, znát finanční pojmy , jako je spotřebitelský úvěr, penzijní fond, akciový fond, ale také uvědomit si, kolik pohybují běžné výdaje rodiny, například kolik stojí pořízení bydlení, nebo domácího mazlíčka. 


Jak program Finanční svoboda probíhá?


  1. Proškolíme dva pedagogy z vaší školy. V průběhu dvou dnů je vybavíme znalostmi a dovednostmi nutnými pro samostatné vedení hry Finanční svoboda.
  2. Po proškolení od nás získáte 4 ks hry Finanční svoboda pro vaši školu, včetně metodického pokynu, jak hru hrát.
  3. Jako bonus od nás obdržíte čas profesionálně vyškoleného lektora Finanční svobody na první implementaci hry ve vaší škole. Lektor přijede za vámi a zahraje si s žáky 3-4 scénáře hry. Vy budete v pozici pozorovatele, budete mít možnost doptat se na informace, které vás budou zajímat.
  4. Potom je to už na vás, hry i know how vám zůstávají a vy můžete hrát hru kdykoliv se rozhodnete.


Kolik to stojí?


Symbolická cena účasti v programu Finanční svoboda je 600,- Kč pro 1 učitele. Česká spořitelna financuje 95% nákladů projektu. Každá škola může z kapacitních důvodů do programu přihlásit maximálně 2 učitele.


Jaké další aktivity pro vás máme?

V roce 2016 jsme se společně s Brunem vydali na Tajuplnou cestu po Londýně. Čekala na nás řada nástrah, zábavy a zároveň nové znalosti finanční gramotnosti. Tajuplná cesta přiblížila moderní online formou finanční svět téměř 9000 hráčů. Při propagaci hry jsme se rozhodli dospívající generaci zaujmout netradičním způsobem. Oslovili jsme předního českého youtubera Vidraila a nechali mu volnou ruku, aby natočil video o financích. A jak se mu to povedlo? Na výsledek se podívejte [nové okno] sami.


Školní atlasy Dnešní finanční svět

Školní atlasy Dnešní finanční svět se schvalovací doložkou MŠMT jsou unikátní kombinací tradiční tištěné a moderní digitální verze (k dispozici jsou dostupné demoverze atlasu pro ZŠ i SŠ). Plně vyhovují potřebám výuky v základních školách, víceletých gymnáziích i středních školách, a vychází tak vstříc poptávce po výukových materiálech na podporu rozvoje finanční gramotnosti žáků. Školní atlasy Dnešní finanční svět jsou moderně koncipovány na bázi mezipředmětových vazeb a pokrývají základní tematické celky vzdělávacích oblastí. Atlasy lze objednávat na těchto stránkách [nové okno].

 

© Česká spořitelna, a. s. Všechna práva vyhrazena. Materiály určené pro veřejnost.
Podmínky používání | Ochrana osobních údajů | Webmaster